Díky programu Erasmus+ a jeho koordinátorkám jsme mohli v pátek 25. 2. 2022 přivítat na naší škole italského mistra cukráře Renata Zara. Celá akce se uskutečnila v novém moderním cukrářském centru Albrechtovy střední školy vybudovaném v rámci krajského projektu OKAP II. Vybraní studenti měli příležitost si vyzkoušet vyrobit a následně i ochutnat italské speciality jako je focaccia, pizza, pannini, baba, zabaione, panna cotta, tiramisu a další.

Pan Renata Zara je cukrářský mistr, který pochází z italské Temoli a kromě toho, že je velkým odborníkem ve svém řemeslu, tak často zastupuje roli porotce na cukrářských i pekařských soutěžích. Jeho největší předností však je, že velice rád, často a s láskou předává své zkušenosti mladé generaci, a to nejen v Itálii, ale v různých koutech světa.

Nejen žáci, ale i odborné učitelky oboru cukrář s panem Renatou pracovali celé dopoledne. Završením této krásné akce byl slavnostní raut v odborné učebně stolničení, kterého se zúčastnil ředitel Albrechtovy střední školy Mgr. Pavel Cieslar i náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro odbor školství Mgr. Stanislav Folwarczny.

Pan Renata Zara byl nadšen odborností našich žáků a projevil zájem o další spolupráci, tedy možnost vést kurzy pro žáky naší školy.