Dne 12.11.2021 se žáci školy zúčastnili florbalového turnaje SUBTERA Cup, který spadá pod organizaci České florbalové unie. První kolo turnaje probíhalo v rámci městského kola, do kterého se přihlásily tři školy: Albrechtova střední škola, Polské gymnázium im. Juliusza Słowackiego a Gymnázium Josefa Božka.

Prví zápas žáci školy hráli proti polskému gymnáziu. Úvod utkání byl velmi opatrný, na hráčích obou týmu šla vidět nervozita ze zápasu, a to se odrazilo na průběhu hry. Oba týmy předváděly velmi důkladnou obranu a bylo otázkou času, kdy padne první gól. Ten se podařil vsítit našemu soupeři a rázem se měnil obraz hry, kde se střídaly šance na obou stranách. Do konce poločasu se podařilo nepříznivé skóre srovnat a do druhé části zápasu se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Druhý poločas odpovídal hře z prví části, kde se kladl důraz především na obranu a čekalo se na zaváhání soupeře, což se také stalo 5 minut před koncem zápasu, kdy se po chybě našeho hráče dostal soupeř do jednogólového vedení a zdálo se, že zápas je rozhodnut. To by ovšem na hřišti nemohli být naší stateční bojovníci, kteří 90 sekund před koncem zvládli vyrovnat a tím vybojovali cennou remízu. Konečný stav utkání 2:2.

Druhé utkání proti Gymnáziu Josefa Božka bylo velmi důležité, jelikož se rozhodovalo o celkovém umístění v turnaji. Soupeř si této situace byl vědom a využil možnosti sledovat taktiku, kterou jsme předvedli v předchozím zápase. Tato situace soupeři přišla vhod a od samého úvodu utkání, byla na hřišti viditelná herní převaha. Soupeř dokázal během 10 minut nasázet 5 gólů a vypadalo to, že je rozhodnuto. Do konce poločasu se nám podařilo dát čestný gól, který naše žáky nastartoval k lepšímu výkonu. První poločas skončil velmi nepříznivě 5:1. O pauze bylo vidět, že žáci chtějí z turnaje odejít se vztyčenými hlavami, a tak jim nezbylo nic jiného, než v druhé půli dodržovat taktické pokyny a bojovat do konce zápasu. A přesně to se stalo, i přes silný tlak soupeře druhý poločas skončil nerozhodně 1:1 a tudíž celkové skóre zápasu 6:2.

Z turnaje si tedy odnášíme jednu remízu a prohru. Tato informace vypadá děsivě, ale opak je pravou, díky malému počtu obdržených branek se naši kluci umístili na druhém místě. A mohu říci, že velmi vzorně reprezentovali Albrechtovu střední školu.

Sestava: Smiga František, Vosáhlo Adam, Horos Filip, Mandelík Lukáš, Orlovský Nicolas, Graf Štěpán, Pěgrim Patrik, Filipek Denis David, Chloň Nicolas, Grudziński Lukáš

Vedoucí družstva: Mgr. Jan Hensler