V úterý 23. listopadu se třída AGE 1 (obor agropodnikání a ekologie a životní prostředí) zúčastnila projektového dne v ostravské ZOO v rámci projektu OKAP II. Ačkoli kalendář ukazoval blížící se konec listopadu, teplota venku byla kolem 4 °C a dokonce dopoledne zasvítilo i sluníčko. Teple jsme se oblékli a zásobili se svačinou i teplými nápoji, abychom vydrželi až do odpoledne.

Zoo pro nás připravila přednášku na téma technické zázemí ZOO. Dozvěděli jsme se, kolik lidí v ZOO pracuje, jaká různá povolání zde jsou, kolik stojí denní provoz ZOO, do jakých projektů je ZOO zapojena a další zajímavé informace. Následně nás čekala prohlídka botanických tropických a subtropických skleníků. Viděli jsme nejrůznější tropické rostliny, palmy, masožravé rostliny, spoustu orchidejí, užitkové teplomilné rostliny jako kávovník, čajovník, pepřovník, banánovník, citrusy, eukalypty a také vodní rostliny. Následovala prohlídka zvířat na farmě s výkladem lektorky.

Po ukončení této části následovala prohlídka jednotlivých expozic a pavilonů se zvířaty. Všichni studenti měli předem vybraného živočicha, o kterém si připravili poutavý výklad. Postupně jsme procházeli kolem jednotlivých živočichů a studenti nás seznamovali se zajímavostmi o daném druhu.

Mgr. Lucie Rejlová