V rámci OKAPu II byl na Albrechtově střední škole v Českém Těšíně založen i kroužek logického myšlení, v rámci něhož byla uspořádána soutěž v piškvorkách.

Piškvorky totiž rozvíjejí strategické i logické myšlení, dokonce se koná každý rok i mistrovství světa v této disciplíně – v loňském roce se konalo v Brně a dva Češi obsadili stříbrné medaile.

Je to hra s dlouhou tradicí – nejstarší zmínka o alternativě piškvorek (gomoku) pochází už z 2. tisíciletí př. n. l. z čínské oblasti Hwang Ho.

V listopadu 2021 proběhl na naší škole již 12. ročník této soutěže. Zúčastnilo se ho 12 studentů. Hrálo se systémem „každý s každým“, takže se odehrálo celkem 132 duelů. Turnaj byl velmi napínavý do posledního piškvorkářského klání. Až právě poslední 132. duel rozhodl o pořadí na prvních třech místech. Prvenství obhájil Vojtěch Chodura z HPG 4. Na druhém místě se umístila Valerie Bogoczová z AGE 1. Na 3. místě skončil Bartoloměj Šidelko z PO 1.. Pochvalu si samozřejmě zaslouží všech 12 piškvorkářů, protože všichni zápolili s velkým nasazením, přitom ale v přátelském duchu.

  1. prosince byla soutěž vyhodnocena ve školní aule a nejlepší piškvorkáři převzali ocenění a odměny.

Organizátor soutěže: Mgr. Petr Petřek