Součástí lyžařského kurzu bylo i odpoledne s trošku jiným programem. Studenti si mohli vybrat, jak stráví slunečné středeční odpoledne.

Na výběr byly dvě možnosti: lehká turistika k sirnému prameni, anebo odpočinek ve welness. Studenti, kteří zvolili aktivnější odpočinek, se pod vedením pana učitele Makaje a pana učitele Henslera v rámci zdravého strečinku vydali k prameni. Nenáročná vyasfaltovaná trasa byla po obou stranách lemovaná vysokými smrky. Smrkové lesy byly pravidelně protínány malou říčkou Smradlavou, která dostala své jméno po již zmíněném prameni. Šlo se velmi příjemně. Cestu zvládali i menší nadšenci turistiky.

Čím víc jsme se blížili k prameni, tím víc byl cítit pronikavý zápach sirného pramene. U malého stroužku vody bylo vybudováno útulné dřevěné posezení, k němuž vedla dřevěná lávka. Sirný pramen je pitný a zdraví prospěšný. Někteří odvážlivci se pak po vzájemném „hecování“ z pramene napili. Pachuť pramene, jako po zkažených vejcích, už moc studentů neocenilo. Cestou zpátky se skupinka vydala ještě do nedaleké obory. V oboře bylo pár hezkých kousků spárkaté zvěře a dokonce i jeden exemplář albína daňka skvrnitého. Okolí obory i cesty mezi výběhy však byly kompletně pokryty ledem. Někdy se tak stalo, že studenti často vrávorali a někdy dokonce spadli jako zralé hrušky. Naše skupinka turistů se vracela zpátky k chatě se západem slunce a příjemným pocitem únavy z nachozených 10 km.

Marie Kubková – účastnice výletu z AGE 2.