Dostali jsme v cestovním ruchu úkol, uspořádat zájezd pro nižší ročník, jako přípravu k maturitě. Společně s Veronikou Szopovou, Natálii Ruckou a Lucii Jochymkovou jsme se na to vrhnuli. Vzali jsme si na starost třídu KČC2 s jejich třídní paní učitelko Volnou, a jako další pedagogický dozor se k nám přidala paní Foltynová. Ve čtvrtek 21.4.2022 v 9:15 jsme se sešli na autobusovém stanovišti. Seznámili jsme se s bezpečnosti a nechali jsme ji kolovat kvůli podpisu. Potom jsme všichni nastoupili do autobusu a v půl desáté jsme vyjeli na první místo. Frýdecký zámek a muzeum. Při cestě jsme vybrali peníze, oficiálně zahájili exkurzi, studenty seznámili s plánem a odprezentovali první excepční lístky o Českém Těšíně a Frýdku Místku.
Odbití desáté hodiny nám začala exkurze na zámečku. Paní průvodkyně byla velmi milá. Dozvěděli jsme se mnoho informací o historii Těšínska a o životě Marii Antoinett. Prohlídku jsme zakončili procházkou po zámeckém dvorku. Dále naše kroky vedly do Nošovického pivovaru Radegast. Ujal se nás starší pán průvodce, u kterého šlo poznat, že tomu celému dobře rozumí. Procházeli jsme přes celou výrobu produktu Radegast a skladovaní. Dozvěděli jsme se, jaké produkty tato značka vyrábí, na čem si zakládá a koho v dnešní době sponzoruje. Čas rychle plynul a my se rozhodli udělat přestávku u nákupního centra Frýda, aby jsme měli prostor na oběd.
Na třetí hodinu odpolední nás čekala exkurze Marlenky. Už z dálky šla cítit jemná vůně medu. Po příjezdu si nás do parády vzal mlady pán, který nám řekl vše o vzniku značky, o jejích výrobě, o velkém množství sortimentu, který jsme měli možnost na konci exkurze si zakoupit. Dostali jsme na ochutnávku velké množství produktu a jejich originální kávu. Po exkurzi nás už čekala cesta zpět na náš začátek.
Po příjezdu jsme se rozloučili, poděkovali všem a rozešli se. Za mě se nám výlet povedl, určitě nám to něco dalo, hlavně se nebát zkoušet nové věci. Doufám, že se výlet líbil, jak naši výletní třídě KČC2, tak pedagogickému dozoru.
Molinová