Za 1. místo – zájezd do Belgie

Zařazeno v Novinky by Gabriela Tramplerová

Každoročně se naši žáci účastní soutěže Spotřeba pro život ve tvorbě studentského spotřebitelského časopisu. Po několika druhých a třetích místech se nám ve školním roce 2020/2021 podařilo v celorepublikové konkurenci obsadit 1. příčku.

Autorky časopisu NETime Jana Hrůzová a Markéta Kulová z tehdejší třídy PO1 tak mimo jiné vyhrály i zájezd do Evropského parlamentu. Ten se však z důvodu covidu nemohl uskutečnit. Ale, jak se říká: Kdo si počká, ten se dočká.

Ve dnech 26. – 30. 9. 2022 si holky konečně svou výhru vybraly. Absolvovaly pětidenní zájezd. Ten měl na programu návštěvu Trojmezí na hranici Nizozemska, Německa a Belgie, prohlídku univerzitního města v Lovani, dvou nádherných měst flanderského regionu – Gent a Bruggy, stejně jako vlámských Antverp a hlavního města Belgie – Bruselu. Bohatý program plný zajímavostí byl završen návštěvou sídla Evropského parlamentu, vzdělávacího střediska EP Parlamentária a besedou s poslancem EP, panem Marcelem Kolajou (Piráti).

Ve školním roce 2021/2022 jsme se také zapojili do soutěže. Tým ve složení Johana Kučerová, Daniela Kaszturová a Štěpán Gráf ze třídy PO1, opět pod vedením Ing. Pavlíny Drozdové, zpracoval soutěžní časopis Gametrix, tentokrát na téma nebezpečí online her. Přes jeho velmi dobrou úroveň se bohužel do nejlepší trojky nedostal. Jedno volné místo zájezdu však bylo k dispozici z výhry v roce 2021. A tak se k Janě a Markétě přidala na putování po Belgii za kus odvedené práce i Johana. Pedagogicky na ně „dohlížel“ Ing. Martin Kuffa.

Zájezdu se rovněž zúčastnili výherci z jiných škol napříč Českou republikou. Výtečně zorganizovaný zájezd nabídl účastníkům nejen spousty zajímavých informací o této federativně konstituční monarchii, ale také dostatek volného času k poznání známých i neznámých zákoutí všech pěti belgických měst.

Ing. Pavlína Drozdová, Ing. Martin Kuffa

Soutěžní časopisy si můžete prohlédnout na odkazech:

NETime – Spotřeba pro život 2021 – Spotřeba pro život (spotrebaprozivot.cz)

Gametrix – Spotřeba pro život 2022 – Spotřeba pro život (spotrebaprozivot.cz)