Sbírka

Zařazeno v Novinky by Gabriela Tramplerová

Vážený pane řediteli,

Dovolujeme si Vás kontaktovat ze sběrného místa vánoční charitativní akce Krabice od bot, které se nachází přímo naproti Vaší školy. (výjezd ze dvora – Starý mlýn)

Akci Krabice od bot v České republice zastřešuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Naše sběrné místo v Českém Těšíně funguje již od roku 2017. Každoročně připravujeme vánoční balíčky pro rodiny v tísni, z azylových domů, domovů pro matky s dětmi a pro děti a mládež z dětských domovů.

Od štědrých dárců přijímáme dárky pro děti, tyto následně doplňujeme z darů firem, balíme, rozvážíme a předáváme.

Každoročně se potýkáme s nedostatkem dárků pro náctileté, dívky i chlapce. I letos nám v rezervačním systému ještě několik dárků pro mládež chybí: Insgraf s.r.o. (krabiceodbot.cz)

Obracíme se proto s prosbou na Vaše studenty. Jejich zapojení do akce by nám velmi pomohlo. V minulých ročnících se nám do akce zapojily obě českotěšínská gymnázia, kde studenti v rámci tříd připravili jeden společný dárek (do 3.12.) pro dívku a druhý pro chlapce. (Dary nemusí být v krabici, stačí nosit i po „kusech“.)

Děkujeme za Váš čas a případnou podporu. Závěrem doplňuji odkazy na podrobné informace o akci:

Obecné informace: Jak to funguje (krabiceodbot.cz)

Výukové materiály pro střední školy, na téma Chudoba v Česku naleznete zde: Pro školy (krabiceodbot.cz)

Konkrétní děti, pro které sbíráme letos dárky jsou zde (rezervujte si prosím podle uvážení): Insgraf s.r.o. (krabiceodbot.cz)

Tipy, co dát do krabic: Tipy na dárky (krabiceodbot.cz)

Naše sběrné místo má svůj FB profil, na kterém jsou zveřejněné fotografie z minulých ročníků akce: Krabice od bot ČESKÝ TĚŠÍN | Facebook

Za sběrné místo v Českém Těšíně

Irena Machů

DÁRKY MŮŽETE NOSIT I DO KABINETU č.18