Projekt s Koreou

Zařazeno v Novinky by Gabriela Tramplerová

Ve dnech 20. – 27.11.2020 se studenti HT3A (skupina p. Paškové) a dva vyučující – učitel OV Václav Vojcik a Mgr. Zdeňka Pašková – zúčastnili online projektu mezi Koreou a Moravsko-slezským krajem. Na straně Korei to byla rozsáhlá škola z města Ulsan, z Moravsko-slezského kraje se zúčastnilo 6 škol, od Opavy přes Ostravu, Frýdek-Místek a další, až po naši Albrechtovu školu.

Jak jinak než online? Korejská strana měla koncem září přijet do našeho kraje, ale situace už to nedovolila. Takže online. V pátek jsme dostali první instrukce, v pondělí se trochu blíže „poznali“ a dostali úkoly. Těmi byla videa, která se zabývala lidovými tradicemi v Korei, tradičními pokrmy a také kulturou spojenou s velrybami.

Whale Culture bylo video zaměřené na Centrum tradic velryb (A Whale Village Centre). Všechna videa natočili sami korejští studenti a v tomto nás provedli celým parkem věnovaným velrybám.

Další video bylo zaměřeno na tradiční zvyky a týkaly se prvních narozenin dítěte a svatby. Jsou velmi rozdílné od toho, co známe, takže byly pro studenty velmi zajímavé.

A protože je obor HT spojen s gastronomií, nejvíce studenty zaujala příprava některých korejských pokrmů a výroba rýžového vína.

Úkolem studentů bylo shlédnout tato videa ve svém volném čase, připravit si komentáře a otázky k tomu, co viděli a na video konferenci v pátek se mohli zeptat na vše, co je zajímalo. Korejští studenti a učitelé odpovídali na dotazy online a byli velmi milí.

Dostali jsme podnět k zamyšlení, studenti si vyzkoušeli mezinárodní konferenci online a komunikaci v angličtině. Někteří byli velmi šikovní.

Projekt organizovala za MSK p. Lucie Ševčíková. Online zdravice v pondělí 23.11.2020 se zúčastnil i krajský zastupitel Stanislav Folwarczný, který přednesl anglicky svůj pozdrav. Z Korei jsme poznali ředitelku školy, zastupitele města i kraje.

Očekáváme, že až to situace dovolí, budeme moct přivítat naše korejské protějšky v Moravsko-slezském kraji, a samozřejmě, i u nás v Albrechtově střední škole v Českém Těšíně.

Už aby to bylo!

Mgr.Z.Pašková a studenti AJ2  HT3A