Předvánoční šachování v Centru sociálních služeb

Zařazeno v Novinky, Studentský parlament by Gabriela Tramplerová

Ve středu 15. 12. 2021 se v českotěšínském Centru sociálních služeb uskutečnila akce nazvaná Předvánoční šachování. Akci připravil Studentský parlament naší školy a byla vyvrcholením téměř roční přípravy v rámci programu Active Citizens. Tento program byl realizován ve spolupráci s neziskovou humanitární a lidskoprávní organizací Člověk v tísni a jeho vzdělávacím programem Varianty a podpořila jej Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund.

Při tvorbě projektu, jehož heslem je „Globálně propojeni, místně zapojeni“, se rozhodli spojit s Centrem sociálních služeb a připravili program pro místní seniory. Oproti původnímu plánu a vzhledem k současné situaci, proběhla akce ve zmenšeném měřítku a šachování se zúčastnili pouze dva studenti a doprovázející pedagogové. Student Vojtěch Chodura z HPG 4. nejdříve vysvětlil seniorům základní pravidla šachů a poté sehrál proti zástupci centra přátelskou a velmi vyrovnanou partii. Během partie servírovala studentka HT 3 A. Svatava Michaliková seniorům kávu a koláčky, na jejichž přípravě se podíleli studenti oboru pekař.

Celá akce se setkala s úspěchem. Přítomní senioři se nejen dozvěděli informace o historii šachů, zápisu hry do šachového partiáře a hře na nejvyšší úrovni, ale také shlédli komentovanou šachovou partii, v jejímž průběhu mohli i probírat jednotlivé tahy.

Za Studentský parlament

Mgr. Ondřej Sikora a Ing. Radomír Holý