Intersalon fiktivních firem 2021 – 2022

Zařazeno v Novinky, OKAP II by Gabriela Tramplerová

Dne 13. 1. 2022 se konal na naší škole významný den, který již řadu let označujeme jako Den otevřených dveří. Příprava na tuto akci probíhá vždy velice pečlivě, promyšleně a reprezentativně. Ne jinak tomu bylo i v letošním školním roce, kdy jednou z prezentovaných aktivit byla soutěžní akce fiktivních firem Intersalon 2021. Soutěž má již na naší škole dlouholetou tradici a na DOD proběhla již 24 rokem.

Účastníky veletrhu byli žáci denního studia oboru podnikání a agropodnikání, kteří se představili v 8 fiktivních firmách. Do akce se také zapojili žáci v organizačních činnostech, které byly nedílnou součástí přípravných prací.

Cílem soutěže byla prezentace odborných dovedností žáků v oblasti fiktivního podnikatelského prostředí. Akce byla o to významnější, že probíhala v rámci projektu OKAP II pod klíčovou aktivitou „Zvyšování kvality absolventů středních škol“. Žáci si vyzkoušeli obchodování za účasti veřejnosti, komunikaci „na živo“ se zákazníky, vyplňování účetních dokladů v rámci své prodejní činnosti a také se prezentovali v cizím jazyce.

Intersalon fiktivních firem  2021 probíhal v soutěživém prostředí. Každá z firem byla oceněna diplomem a menší odměnou.

Výherní 1. místo obsadila firma za nejlepší prezentaci firmy:

  1. Equivip, s. r. o.kvalitní krmiva pro zvířata, zejména koně

Pódiová umístění dosáhly také firmy:

  1. Bridal Bliss, s. r. o. –  příprava svateb
  2. Golden Lion Smoke, s. r. o. – prodej vodních dýmek a příslušenství k nim

Poděkování patří všem účastníkům, pedagogům za přípravu žáků (Ing. Pavlína Drozdová, Mgr. Michaela Ondruchová) a také realizátorům akce (Ing. Alice Flachbartová, Ing Lucie Ratveiská).

Český Těšín, 13. 1. 2022

Zapsala: Ing. Alice Flachbartová, koordinátor soutěže