Prošlá Špageta a starý Makarón

Zařazeno v EVVO/UNESCO Associated Schools Network by Gabriela Tramplerová

V termínu 21.–24. 2. 2023 probíhala na naší škole výstava výtvarné soutěže s názvem Prošlá Špageta a starý Makarón, která byla organizována v rámci plnění dlouhodobého plánu Šetrný spotřebitel – odkaz budoucím generacím, jenž vyplývá z aktivit souvisejících se zapojením školy do mezinárodní sítě přidružených škol UNESCO. Podmínkou soutěže bylo výtvarné využití potravin, které byly z nějakého důvodu vyhodnoceny jako nevhodné pro další konzumaci.

Na výstavu se přišlo podívat 780 návštěvníků nejen ze škol a školek z Českého Těšína, ale dostavili se i zástupci Městského úřadu Český Těšín a Krajského úřadu MSK či obyvatelé z blízkého okolí. Všichni návštěvníci se mohli aktivně zapojit do hlasování a vybrat nejhezčí výtvor.

Jasnými favority se tak stal obraz z rýže nazvaný Rýžová dívka (Jitka Hricková), 3D model z těstovin Eiffelovka (Nikola Waleczková, Adéla Kudelová) a 3D model doplněný básní Poslední chvíle (Sandra Mockovčiaková, Johana Pospěchová).

Výhercům gratulujeme a všem zapojeným studentům i pedagogům, kteří se na organizaci výstavy podíleli, děkujeme.

Výstava bude v následujících dnech přemístěna na Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě, kde si ji budou moci prohlédnout další zájemci.