Zpravodajství

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

Těšínská karafa - prestižní juniorská sommelierská soutěž  se uskutečnila u nás 29. 1. 2019, a to  už 13. ročník. Její vysoká úroveň je konstantní. Hodnotu soutěže shledáváme nejen v šíření znalectví vína v našem regionu, ale i v tom, jak se nám daří dosahovat výjimečné kvality díky spolupráci s osobnostmi českého sommeliérství a díky účasti soutěžících z renomovaných hotelových škol nejen MSK ale celé ČR. V porotě od prvního ročníku zasedají top sommeliéři a vinaři pod vedením pana Libora Nazarčuka. Do soutěže se přihlásili opět letos reprezentanti mladí sommelireři kadeti a znalci takových hotelových škol jak Ostrava Hrabůvka, Opava, Brno Charbulova, Tišnov nad Lomnicí, Poděbrady a dokonce Nové Zámky ze Slovenska. Vítězství v kategorii znalec získala Anna Holčapková z HŠ Poděbrady, v kategorii kadet Lucie Ambrožová z HŠ Opava, domácí měli třetí místa v obou kategoriích – kadet Dominik Stenon, znalci sestry Babicovy. Blahopřejeme všem! Těšíme se na Karafu v roce 2020.

06.02.2019
 
U příležitosti 150. výročí odborného vzdělávání na Těšínsku, 200 let od narození knížete Albrechta zakladatele školy, 5 let novodobé historie naší školy a u příležitosti ukončení rekonstrukce hlavní školní budovy na ulici Tyršově se uskutečnil v pátek 25. 1. 2019 oslavný akt s prezentací školy za přítomnosti zástupců zřizovatele školy MSK, zástupců města Český Těšín, zástupců podnikatelských partnerů celého regionu, ředitelů spolupracujících ZŠ, SŠ, včetně zahraničních z PL a SK, zástupců VŠ, ředitelů stavebních firem, projekčních kanceláří, státních dozírajících orgánů a dalších hostů. Byl to Den "D" - den "díkůvzdání" školy za podporu v období proměn v letech 2013 - 2018. Poděkovali jsme všem! Zjevil se i kníže Albrecht. Největší poděkování a obdiv si určitě zaslouží naši žáci, kteří reprezentovali školu - vlajkonoši, recitátoři, tanečníci, uvaděči, průvodci, hostezky, bubeníci, kuchaři, hotelovácí, číšníci a další. Nejvíce ohromil všechny banketní způsob obsluhy. To tu ještě nebylo za posledních 5 let, co za 5 let za celých 150 let !!! Děkujeme!

 

27.01.2019

Opět po roce budou u nás hostovat studenti ze zahraničí. Díky projektu Edison přijede šest studentů z celého světa, kteří budou ubytování v rodinách našich žáků, kde budou se studenty komunikovat v anglickém jazyce. V hodinách cizích jazyků představí prezentace svých zemí v anglickém a ruském jazyce, což přispěje ke zlepšení poslechových a komunikačních dovedností, vice v odkaze Info pro rodiče.  

21.01.2019

„O cenu starostky města“

Albrechtova střední škola pořádá 4. 12. 2018 soutěž barmanů juniorů

 

Výlsedková listina

Plakátek

05.12.2018
03.12.2018

 Nabízíme kurz MODELOVÁNÍ KVĚTŮ Z PLASTICKÉ ČOKOLÁDY

Zaujala Vás nabídka? Čtěte v sekci „Centrum dalšího vzdělávání“.

01.12.2018

U příležitosti Dne studentstva tradičně už řadu let oceňujeme prospěchově nejlepší žáky školy vždy v sále Těšínského divadla a za účastí výjimečných hostů - osobností veřejného života a partnerů školy. Vrcholem slavnosti je udělení titulu "Student-ka roku" a "Učeň-ka roku". I letos to bude překvapení. Kromě toho se na jevišti objeví i další "úspěchy" školy. Máme se na co těšit.

19.11.2018

Od 5. 11. 2018 dochází ke změně zvonění u denního i dálkového studia.

Změna školního řádu

01.11.2018

Naše škola pořádá už 3. ročník festivalu ekologických filmů žáků a studentů Moravy a Slezska s mezinárodní účastí ENVOFILM 2018 s podporou zřizovatele MSK a pod záštitou hned dvou ministerstev – MŠMT, MŽP, a navíc s osobním přispěním náměstka hejtmana pro oblast školství – Mgr. Stanislava Folwarczneho. Navazujeme tímto na ostravský Ekofilm, který se zrodil už v roce 1974. Navazujeme s malým rozdílem. Autory našich filmů nejsou profesionálové, ale žáci a studenti ZŠ, SŠ, VŠ. Diváky jsou také žáci a studenti, kteří filmy zhlédnou ve dnech18. a 19. 10. 2018 v naší škole a v Muzeu Ostravy. Gala vyhlašování vítězných filmů a rozdávání „oskarů“ se uskuteční ve čtvrtek 18. 10. 2018 s účastí vzácných hostů a odborné poroty v Kulturním a společenském středisku Střelnice v Českém Těšíně. Ceny budou uděleny v osmi kategoriích.

Máme se na co těšit!

19.10.2018

Pokud vám je 18 – 35 let přihlaste se do konce října na https://europa.eu/euandme/cs/yfc/ do soutěže! Můžete získat peníze na natočení vlastního filmu! Soutěž je součástí kampaně EUandME, kterou připravila Evropská komise.  Vše v duchu hesla: Filmaři Envofilmu vstupují do EU !!!

17.10.2018
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1