Zpravodajství

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

03.12.2018

 Nabízíme kurz MODELOVÁNÍ KVĚTŮ Z PLASTICKÉ ČOKOLÁDY

Zaujala Vás nabídka? Čtěte v sekci „Centrum dalšího vzdělávání“.

01.12.2018

U příležitosti Dne studentstva tradičně už řadu let oceňujeme prospěchově nejlepší žáky školy vždy v sále Těšínského divadla a za účastí výjimečných hostů - osobností veřejného života a partnerů školy. Vrcholem slavnosti je udělení titulu "Student-ka roku" a "Učeň-ka roku". I letos to bude překvapení. Kromě toho se na jevišti objeví i další "úspěchy" školy. Máme se na co těšit.

19.11.2018

Od 5. 11. 2018 dochází ke změně zvonění u denního i dálkového studia.

Změna školního řádu

01.11.2018

Naše škola pořádá už 3. ročník festivalu ekologických filmů žáků a studentů Moravy a Slezska s mezinárodní účastí ENVOFILM 2018 s podporou zřizovatele MSK a pod záštitou hned dvou ministerstev – MŠMT, MŽP, a navíc s osobním přispěním náměstka hejtmana pro oblast školství – Mgr. Stanislava Folwarczneho. Navazujeme tímto na ostravský Ekofilm, který se zrodil už v roce 1974. Navazujeme s malým rozdílem. Autory našich filmů nejsou profesionálové, ale žáci a studenti ZŠ, SŠ, VŠ. Diváky jsou také žáci a studenti, kteří filmy zhlédnou ve dnech18. a 19. 10. 2018 v naší škole a v Muzeu Ostravy. Gala vyhlašování vítězných filmů a rozdávání „oskarů“ se uskuteční ve čtvrtek 18. 10. 2018 s účastí vzácných hostů a odborné poroty v Kulturním a společenském středisku Střelnice v Českém Těšíně. Ceny budou uděleny v osmi kategoriích.

Máme se na co těšit!

19.10.2018

Pokud vám je 18 – 35 let přihlaste se do konce října na https://europa.eu/euandme/cs/yfc/ do soutěže! Můžete získat peníze na natočení vlastního filmu! Soutěž je součástí kampaně EUandME, kterou připravila Evropská komise.  Vše v duchu hesla: Filmaři Envofilmu vstupují do EU !!!

17.10.2018
V pátek 28. 9. 2018 se uskutečnil v našem městě v Masarykových sadech u pomníku T. G. Masaryka slavnostní akt u příležitosti blížícího se výročí vzniku republiky. Vedle představitelů města,  Muzea Těšínska a dalších hostů, vystoupili v dobových kostýmech klub legionářů, dokonce přijel v historickém voze první československý prezident v podání herce Těšínského divadla, zazněla hudba a spousta vznešených slov, atd.. Naše škola se také účastnila slavnostního aktu. Děkujeme všem přítomným pedagogům a studentům za uvědomělý přístup a reprezentaci. Děkujeme hlavně studentkám třídy PG4. - Tereza Nevřalová, Natálie Michálková, Karolína Adamcová, třídy KČC2. Michaela Klimszová. Byl to nevšední zážitek. Jen jednou za sto let lze něco takového prožít. 
29.09.2018

Albrechtova střední škola ve spolupráci s městem Český Těšín, Celostátní sítě pro venkov a MAS Pobeskydí pořádá v pátek 21. 9. 2018 od 9,00 – 17,00 hodin v prostorách školní zahrady a okolí Albrechtovy střední školy jubilejní 15. ročník Biojarmarku.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství, s cílem podpořit ekologické zemědělství a regionální farmy.

Podrobný program v odkaze Zemědělská

Srdečně zveme !

03.09.2018

Letos naše škola dostala pozdravy a přání do nového školní roku od ministra školství ČR, od náměstka hejtmana MSK pro školství, od předsedy Školské rady, od starosty města, od předsedy SRPŠ, od řady dalších osobností…..a navíc od paní ředitelky Moravskoslezského inspektorátu České školní inspekce v Ostravě.

DĚKUJEME!

01.09.2018

V kategorii UČITELÉ v celostátní soutěži odborných učitelů se zaměřením na gastro náš pan učitel Václav VOJCIK se umístil na 2. místě(!!!) před Teplicemi, po Hotelové škole Poděbrady. Soutěž probíhala ve dnech 20. – 24. 8. 2018 v Praze v rámci prázdninové aktivity Kulinářského umění Young Chef 2018. Blahopřejeme a děkujeme!

více v sekci hotelová

25.08.2018
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1