Aktuality

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Podnikání

DALŠÍ KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 - přihlášky odevzdávejte na sekretariátě školy nebo zašlete poštou. Pro všechny obory - přijímací zkoušky se v tomto kole nekonají.

DALŠÍ INFORMACE NA TELEFONNÍM ČÍSLE 739 204 582

24.07.2017

Sekretariát školy je tu pro vás v hlavní budově školy na ulici Tyršově 611/2 v pracovní dny vždy od 7.30 do 14.00 h. Zvoňte na zvonek u dveří vpravo!

V nutném případě volejte mobil 739 204 582.

04.07.2017

KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

30.06.2017

V úterý 27. června 2017 v sídle Krajského úřadu Moravskoslzeského kraje v Ostravě byli ocenění nejlepší žáci oboru cukrář hejtmanem panem Ivo Vondrákem, místohejtmanem panem Folwarcznym a zástupci firmy Marlenka. Mezi nejlepšími ze sedmi středních škol MSK byli i dva naši žáci oboru cukrář – Anna Byrtusová, 3. ročník, Vladislav Hojstrič, 2. ročník, spolu s paní Bc. Annou Čunderlovou, učitelkou odborného výcviku oboru cukrář, která se dlouhodobě a úspěšně věnuje našim  talentovaným žákům na pracovišti v kavárně Avion. Děkujeme a blahopřejeme!

30.06.2017

Motto: „Nadaných jedinců je právě tolik, kolik jich dokážeme identifikovat.“

30.06.2017

MESS 2017, letos na téma Agroturistika – cesta za zdravou potravinou,  se uskutečnil 20. 6. 2017 v Kulturním a společenském středisku Střelnice pod záštitou ministra zemědělství a s osobní účastí hejtmana MSK. Celkem 250 účastníků absolvovalo velice zajímavá vystoupení žáků ZŠ, SŠ, VŠ, také podnikatelských partnerů, vědeckých pracovníků, zastupitelů, apod. Nechyběli ani letos žáčci mateřských škol, kteří problémy ekologie prezentovali „po svém“. Zahráli pohádku „O řepě“. V rámci sympozia bylo podepsáno memorandum o spolupráci CZ-PL-SK mezi zahraničními spřátelenými zemědělskými středními školami – naše škola, Miedzyswiec a Žilina. Vyhodnoceny byly i doprovodné soutěže zástupci města Český Těšín. Celé město žilo ten den ekologií a zemědělstvím. Nejvíce profesního cítění zaznělo v prezentaci zástupce Zemědělského svazu ČR a pana Kotajného, Farma Koňákov. Děkujeme hlavní organizátorce Ing. Anně Hromkové, odborné učitelce oboru ekologie na naší škole. Na shledanou na 3. ročníku MESS 2018.

21.06.2017

Letos poprvé oceňovalo město Český Těšín nejlepší žáky středních škol  (dosud to byli jen žáci ZŠ). Naše škola měla možnost nominovat hned 3 výjimečné žáky. Z našich nominací byli oceněni – Kateřina Fujáková, obor kuchař-číšník, 3. ročník, Samuel Bocek, obor polygrafie, 3. ročník, Marek Holajn, obor agropodnikání, 4. ročník. Děkujeme a blahopřejeme!

21.06.2017
Dovednost psaní na počítači hmatovou metodou se v současné době stává nezbytností. Všechny maturitní obory mají k výuce  této dovednosti vyčleněn prostor v předmětu Profesní komunikace. Na přelomu května a června se konala školní soutěž, ve které mohli studenti zjistit, jak rychle a kvalitně se naučili psát metodou ZAV.
Pravidla soutěže a výsledkovou listinu si můžete prohlédnout v sekci PODNIKÁNÍ.

20.06.2017
Prezentaci naší školy na Farmářských slavnostech 2017 navštívili žáci všech základních škol města i okolí, také zemědělští partneři, výrobci a prodejci, široká veřejnost. Svou návštěvou poctili mimořádnou akci osobnosti -  starosta města, náměstkyně hejtmana, ředitel TŽ, senátor, představitelé zemědělských asociací a dokonce ministr zemědělství pan Marian Jurečka. V odborné soutěži středních zemědělských škol jsme obsadili první místo. Jsme nejlepší. Trochu jsme bojovali s počasím, ale to už k zemědělství patří. Tak zase za tři roky na shledanou.
18.06.2017

O projektu Pilgrim čtěte v sekci Zemědělská

16.06.2017
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem