Úvodní stránka » Spolupráce celý článek

Spolupráce

PŘEDÁVÁNÍ BERÁNKŮ V CENTRU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ČESKÉM TĚŠÍNĚ | 14.04.2017 Zpět na seznam aktualit Spolupráce

Krásné a pro mnohé netradiční., možná i dojemné, se stalo pondělní odpoledne. Naše cukrářky prvního ročníku předávaly velikonoční beránky uživatelům v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

Co však tomu předcházelo? Psát o tom, že jsme navázali na spolupráci, která funguje už několik let mezi naší školou a centrem – by možná nebyla ta správná fráze. Spolupráce už tam prostě je a my rádi pro centrum něco tvoříme a velice rádi tam také chodíme.

Minulý týden v rámci odborného výcviku naše cukrářky napekli z třeného těsta velikonoční beránky a nejen to, ale také zajíčky a linecké koláčky s marmeládou s velikonoční tématikou. To vše, abychom zpestřili svátky jara pro uživatele centra.

Vše probíhalo pod vedením učitelky odborného výcviku Adriany Henslerové. Starší spolužačky třetího ročníku výrobky nazdobili bílkovou polevou a stužkou a už stačilo výrobky jen zabalit.

Předávání probíhalo s části uživatelů ve velmi příjemné atmosféře. Byla připravena kávička nebo čaj a všichni zúčastnění měli možnost ochutnat napečené dobroty. Záměrně píšu dobroty, protože beránci byli z třené hmoty vyrobené z másla, nešetřilo se na vejcích, vanilce ani citronové kůře. Během degustace rovněž zástupce ředitele Mgr. Gabriela Kuffová dělala mezi uživateli anketu, jak jim chutná. Všichni byli spokojeni.

Součástí odpoledne byl připraven i program. Pracovnice, která má pod svými křídly volnočasové aktivity uživatelů paní Izabela Zajac, měla připravené čtení o tradici Velikonoc. Nebylo to jen poslouchání o tom, co který den před tím, než velká noc nastane, ale celé vyprávění bylo doplněné opět o anketu, jak to fungovalo kdysi u uživatelů, jak slavili, co připravovali a zároveň dotazy na naše mladé cukrářky, jak to vypadá dnes, které tradice jsou zachovány, zda se ještě zdobí velikonoční vajíčka a zda jsou děvčata polévány vodou, jako kdysi.

Ještě jsme si všichni zazpívali písničky spojené nejen s velikonocemi, ale také s jarem a rovněž s naším krajem.

Na závěr jsme všichni dostali malé pozornosti v podobě keramických předmětů, které vyrobili sami uživatelé centra v dílničkách. Loučení nebylo na dlouho, protože již za 2 týdny jdeme do centra péct na narozeninovou kavárničku.

Český Těšín 10. 4. 2017                                                       Mgr. Kamila Foltynová

     

 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1