Úvodní stránka » Spolupráce

V úterý 25. 4. 2017 se uskutečnilo poslední pečení v letošním školním roce.

Opět jsme se sešli k naší spolupráci – pečení na narozeninový klub. Tentokrát téměř v jiném složení, protože část týmu odjela na cukrářskou soutěž a část onemocněla. Ze stávajících zůstala jen Adriana Czyloková ze třídy AC 2. Nově přibyly děvčata Ivana Špilová, ze třídy AC 2. a Lucie Knýblová, ze třídy AC 3.

Na konec roku jsme vymysleli trochu náročnější výrobek – kakaovou roládu se šlehačkovou náplní a malinami.

O co nás bylo méně – o to více přišlo na pomoc uživatelek. Tentokrát se jich zapojilo do odpoledního pečení pět. Pomohli nám s vytloukáním vajec a při plnění se zdobením malinami.

Doufáme, že si na zákusku pochutnají.

Těšíme se na další spolupráci, na kterou bychom měli navázat na podzim školního roku 2017/2018. 

Mgr. Kamila Foltynová

     

25.04.2017

V pátek 21. dubna jsme hostili 14 uživatelů Centra sociálních služeb v kavárně Avion. Ochutnali kávu dle svého výběru, obsluhující žáci nabídli skvělé zákusky a barman Lukas namíchal  drink.
Program jsme obohatili odbornou přednáškou paní knihovnice o historii Avionu, učitelky odborného výcviku oboru cukrář, která přednesla výklad o zákuscích a čokoládě.
Uživatelé se seznámili s technologií a procesem, jak se vyrábí ručně plněná pralinka a poté ji ochutnali.
2 hodiny utekly jako voda a žáci byli odměněni řádem tentokrát  ne zlaté vařečky, ale "Řádem zlatého muffinku".
Mgr. Pavel Cieslar

     

21.04.2017

Krásné a pro mnohé netradiční., možná i dojemné, se stalo pondělní odpoledne. Naše cukrářky prvního ročníku předávaly velikonoční beránky uživatelům v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

14.04.2017

V úterý  7. 3.2017 se uskutečnilo první letošní setkání uživatelů domu sociálních služeb v Českém Těšíně a našich žáků oboru cukrář.

Tentokrát se pečení konalo za přítomnosti všech tří ročníků tohoto oboru. Ze stávajících studentů byla Anička Byrtusová, třída AC 3., Adrianka
Czyloková a Vláďa Hojstrič, třída AC 2. Nově k nám přibyla Natálka Klimoszková, ze třídy AC 1.

Pro velký úspěch v minulém období, jsme pekli vaječné věnečky se žloutkovým krémem máslovým. Do pečení se zapojily 3 uživatelky, které pomohly při rozkrajování a přiklápění korpusů.

Pečení se koná vždy v úterý, před středečním narozeninovým klubem, v čase od 13 – 15 hodin. Ne vždy se dá do tohoto časového prostoru vejít a se stane, že končíme později.

Velice si vážím jejich přístupu, zvlášť proto, že tuto práci dělají ve svém volném čase a navíc…se nasetkání vždy těší a nemusím je nikdy přemlouvat :-)

Mgr. Kamila Foltynová

     

07.03.2017

Zajišťovali jsme jako každoročně obsluhu na předvánoční výstavě v Centru sociálních služeb.

Naši žáci prezentovali slavnostní vánoční tabuli v moderním pojetí, podávali kávu, medové perníčky. Na druhé straně centra sociálních služeb zajišťovali další žáci profesionální obsluhu u rautového stolu. Výstavku navštívilo neskutečné množství návštěvníků.

Naše Albrechtova střední škola byla nepřehlédnutelná.

Bc. Masopustová Iveta

     

02.12.2016

Naši aranžéři přišli ukázat našim partnerům, jak se tvoří nové výrobky. No a uživatelé je mile překvapili a vytáhli své trumfy!  Opět jsme ukázali jak nám tato spolupráce jde krásně od ruky. Každá strana přišla s jinou technikou, tvorbou a nápadem.

Všem se setkání líbilo, což dokládáme fotografiemi...není co dodat.
Mgr. Zdeňka Jandová

     

02.11.2016

Ve středu 30. 3. 2016  byli pozvání vybraní pedagogové a studenti naší školy (kteří se podílí na dlouhodobé spolupráci školy a centra) na tzv. Aprílovku do Centra sociálních služeb.

 

Tato akce se konala u příležitosti narozeninových oslav (uživatelů), kteří své jubileum měli v měsíci březnu.

Akce se účastnili Iveta Bervidová, Mgr. Kamila Foltynová, Mgr. Zdeňka Jandová a vybraní studenti tříd AC 1., AC 2. a HT 1. A.

Mnozí aktivní uživatelé poznávali, známe tváře z naší školy, které s centrem spolupracují a zdravili je, jako své staré známé.

Centrum pro nás připravilo bohaté pohoštění a velmi zábavným způsobem nás zapojili do aktivního programu v rámci narozeninové párty. Bavili se uživatelé, my (pedagogové), ale rovněž i naši studenti.

Studenti byli rozděleni do 3 skupin a uživatele spolu se zaměstnanci centra připravili několik pěveckých hitů – z let sedmdesátých, osmdesátých… (kdy naši studenti ještě nebyli na světe) a oni měli za pomocí uživatelů uhodnout interprety a název písně.

Studenti se své role ujali perfektně a velmi dobře spolupracovali s uživateli. Pro všechny tři skupiny byla připravena cena.
Naši studenti byli z akce natolik nadšeni, že zapomněli na čas a skoro ani nechtěli jít domů :-)

     

 

30.03.2016

 

Již po několikáté byli naši studenti oboru cukrář péct na jejich tzv. „narozeninovou párty a kavárničku“, kterou konají vždy jeden krát v měsíci. Vždy připravujeme okolo 72 zákusků pro uživatele.

Dnešní pečení bylo mimořádné. Pekli jsme přes 100 ks věnečků a to proto, že u příležitosti zítřejší oslavy, chystají zaměstnanci spolu s uživateli pro některé učitele a studenty naší školy, kteří se podílí na spolupráci s centrem malé překvapení, které nazvali „Aprílovka“.

Kromě toho, že pro nás chystají pohoštění, tak nás čeká i zábavný program, na kterém účinkují sami uživatele centra.

„Aprílovky“ se zúčastní 3 učitelé naší školy a 15 studentů (oboru CU, AŽ a HT).

Mgr. Kamila Foltynová

  

29.03.2016

V rámci spolupráce naši žáci spolu s UOV napekli velikonoční beránky, zajíčky, linecké vajíčka s marmeládou a třené bábovičky (celkem 12 beránků, 12 zajíčků, 72 vajíček a 72 báboviček), které jsme v pondělí 21.3. 2016 slavnostně předali uživatelům u příležitosti jejich tzv. „kavárníčky“.

Celé vedení Centra soc.služeb i s uživateli nás velmi mile přijalo. Žáci rozkrojili pár zkušebních vzorků v rámci kavárničky, které se hned degustovaly. I my jsme byli pohoštěni kávou, čajem a vzorkem upečeného výrobku.

                                                                                                                                                                                                                     Iveta Bervidová
                                                                                                                                                                                                                Mgr. Kamila Foltynová

21.03.2016

V úterý 15. 12. 2015  vybraní žáci prvního a druhého ročníku oboru cukrář v rámci spolupráce byli péct v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně. Peče se vždy jednou měsíčně na akci narozeninový klub. 


Tentokrát jsme pekli piškotovou roládu s marmeládou, která měla být dohotovena šlehačkou a čokoládovým filigránkem. Celá akce probíhá formou spolupráci mezi studenty a uživatelkami . Tentokrát uživatelky byly více pozorovatelky než pomocnice.

Nicméně po celou dobu pečení probíhala vzájemná komunikace mezi studenty a uživatelkami, vzájemně jsme si měnili zkušenosti z pečení a na závěr jsme i upečený výrobek ochutnali.
Pečení patří mezi velmi oblíbené vzájemné setkání, ve kterém budeme nadále pokračovat.
 
Účastnící pečení:
AC 1. Adriana Czyloková, Vladislav Hojstrič
AC 2. Anna Byrtusová, Soňa Bojková
                                                                                                                                                                                                                                                   Mgr. Kamila Foltynová

     

15.12.2015
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem