Úvodní stránka » Spolupráce

Letošní první pečení 13. února ve spolupráci s uživateli centra se neslo v duchu Valentýnských oslav.

Na požádání vedení centra jsme pekli tmavou bezlepkovou roládu z kakaa, plněnou šlehačkovou náplní a malinami. Doplněk tvoří ozdoba z potahové hmoty ve tvaru srdíček.

Pečení se účastnily 4 žákyně oboru cukrář, druhého a třetího ročníku (Jana Klapsiová, Natálie Klimoszková, Adriana Czyloková, Markéta Galuszková). Moc si vážíme ochoty těchto dívek se podílet na spolupráci. Pečení je ve volném čase, a přesto se vždy účastní rády a s chutí.

Čím déle trvá spolupráce s Centrem, tím víc vnímám, jak se prohlubují vztahy mezi uživateli i vedením Centra a našimi žáky a kantory. Je to vzájemné se těšení se na další setkání. 

  

 

13.02.2018

Ve středu proběhl v Centru sociálních služeb slavnostní křest kalendáře na rok 2018. Hlavními aktéry na fotografiích s názvem kalendáře "Jako by to byla včera..." se stali uživatelé Centra a naši žáci.
Kmotry kalendáře se stali českotěšínští herci, kteří svým vystoupením okouzlili všechny přítomné.
Kalendář jako všechny předešlé má své osobité a zvláštní kouzlo!

Mgr. Foltynová Kamila
Mgr. Cieslar Pavel

  

26.11.2017

"Podzimní vaření v Gastrocentru"

Tentokrát uživatelé navštívili nás! Dámy s Centra socálních služeb spolu s našimi žáky třídy HT 2. B začali vařit 4-chodové menu. A co si společně uvařili?
Na předkrm: Carpaccio z červené řepy se sýrem a tyčinkami z listového těsta. Polévka byla typicky podzimní. Dýňový krém s opraženými semínky. Jako hlavní pokrm se podávaly: Kuřecí nudličky na pórku, bramborové a celerové hranolky. Ke kávě byly připraveny: Mrkvové šátečky s povidly a tvarohovým krémem.
Spolupráce žen a našich žáků byla nádherná. Pěkné prostředí, přístup všech k práci, skvělé pokrmy = to vše vytvořilo krásnou podzimní atmosféru v naší škole.

Mgr. Milada Marcalíková
Mgr. Pavel Cieslar

     

05.11.2017

Žáci 2.ročníku navštívili uživatele Centra sociálních služeb. Společně vyráběli papírová přáníčka, která žáci nadepsali textem s věnováním podle přání. Uživatelé přáníčkem mohli potěšit své blízké.

Akce byla velmi vydařená, došlo i na povídání o životě, rodině atd...

Mgr. Martina Damková, UOV

  

10.10.2017

Dne 27. 9. 2017 navštívili naši sommelieři Centrum sociálních služeb. A to za účelem nejen narozeninového, ale také je seznámit s vínem.

Žáci David Kaczmarczyk, Adéla Horečková, Monika Ruszová a Martina Kyselá si připravili povídání o víně. Také provedli servis bílého a červeného vína, tak jak jsou zvyklí na soutěžích. Během servisu si Martina připravila povídání nejen o víně. Představila také kroužekkterý máme ve škole.

Měli jsme radost z toho, že jsme byli dotazování nejen na servis vína. Akce se všem moc líbila a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Fuksová Pavla

     

02.10.2017

V úterý 25. 4. 2017 se uskutečnilo poslední pečení v letošním školním roce.

Opět jsme se sešli k naší spolupráci – pečení na narozeninový klub. Tentokrát téměř v jiném složení, protože část týmu odjela na cukrářskou soutěž a část onemocněla. Ze stávajících zůstala jen Adriana Czyloková ze třídy AC 2. Nově přibyly děvčata Ivana Špilová, ze třídy AC 2. a Lucie Knýblová, ze třídy AC 3.

Na konec roku jsme vymysleli trochu náročnější výrobek – kakaovou roládu se šlehačkovou náplní a malinami.

O co nás bylo méně – o to více přišlo na pomoc uživatelek. Tentokrát se jich zapojilo do odpoledního pečení pět. Pomohli nám s vytloukáním vajec a při plnění se zdobením malinami.

Doufáme, že si na zákusku pochutnají.

Těšíme se na další spolupráci, na kterou bychom měli navázat na podzim školního roku 2017/2018. 

Mgr. Kamila Foltynová

     

25.04.2017

V pátek 21. dubna jsme hostili 14 uživatelů Centra sociálních služeb v kavárně Avion. Ochutnali kávu dle svého výběru, obsluhující žáci nabídli skvělé zákusky a barman Lukas namíchal  drink.
Program jsme obohatili odbornou přednáškou paní knihovnice o historii Avionu, učitelky odborného výcviku oboru cukrář, která přednesla výklad o zákuscích a čokoládě.
Uživatelé se seznámili s technologií a procesem, jak se vyrábí ručně plněná pralinka a poté ji ochutnali.
2 hodiny utekly jako voda a žáci byli odměněni řádem tentokrát  ne zlaté vařečky, ale "Řádem zlatého muffinku".
Mgr. Pavel Cieslar

     

21.04.2017

Krásné a pro mnohé netradiční., možná i dojemné, se stalo pondělní odpoledne. Naše cukrářky prvního ročníku předávaly velikonoční beránky uživatelům v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

14.04.2017

V úterý  7. 3.2017 se uskutečnilo první letošní setkání uživatelů domu sociálních služeb v Českém Těšíně a našich žáků oboru cukrář.

Tentokrát se pečení konalo za přítomnosti všech tří ročníků tohoto oboru. Ze stávajících studentů byla Anička Byrtusová, třída AC 3., Adrianka
Czyloková a Vláďa Hojstrič, třída AC 2. Nově k nám přibyla Natálka Klimoszková, ze třídy AC 1.

Pro velký úspěch v minulém období, jsme pekli vaječné věnečky se žloutkovým krémem máslovým. Do pečení se zapojily 3 uživatelky, které pomohly při rozkrajování a přiklápění korpusů.

Pečení se koná vždy v úterý, před středečním narozeninovým klubem, v čase od 13 – 15 hodin. Ne vždy se dá do tohoto časového prostoru vejít a se stane, že končíme později.

Velice si vážím jejich přístupu, zvlášť proto, že tuto práci dělají ve svém volném čase a navíc…se nasetkání vždy těší a nemusím je nikdy přemlouvat :-)

Mgr. Kamila Foltynová

     

07.03.2017

Zajišťovali jsme jako každoročně obsluhu na předvánoční výstavě v Centru sociálních služeb.

Naši žáci prezentovali slavnostní vánoční tabuli v moderním pojetí, podávali kávu, medové perníčky. Na druhé straně centra sociálních služeb zajišťovali další žáci profesionální obsluhu u rautového stolu. Výstavku navštívilo neskutečné množství návštěvníků.

Naše Albrechtova střední škola byla nepřehlédnutelná.

Bc. Masopustová Iveta

     

02.12.2016
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem