Úvodní stránka » POLYGRAFICKÁ
Odborný výcvik tiskařů je zase o krůček blíže profesionální polygrafické praxi. 11. ledna jsme slavnostně po měsíci a půl intenzívních oprav a školení uvedli do provozu celý proces ofsetového tisku. Systém je založen na autonomní profesionální přípravě tiskových forem v Prinect workflow od Heidelbergu s plynulým osvitem na CTP Prosetter a vyvoláváním pomocí nízkochemického procesu na automatu Raptor. Přípravu tiskových forem bude dočasně prakticky zajišťovat služba polygrafů pod vedením pana učitele Michala Popielucha a paní učitelky Markéty Březinové. 

Celý provoz byl slavnostně pokřtěn za přítomnosti našich učňů-tiskařů a paní ředitelky Ing. Vandy Palowské. Jako první tiskovinu jsme vytiskli v limitované edici zlaté školní propustky na opraveném poloatomatickém dvoubarvovém Heidelberg Quickmaster QM-52. Za obětavou práci při zprovoznění děkujeme především panu učiteli Janu Šamšulovi. [foto v příloze]

Mgr. MgA. Michal Popieluch
garant oboru polygrafie

  

16.01.2018

Od září 2017 studujeme obor aranžér. Učíme se, získáváme první dovednosti potřebné pro aranžéra, pomáháme, spolupracujeme s různými subjekty. Pracovaly jsme  v mateřské školce a vytvářely sváteční, vánoční atmosféru.

Zda se nám to podařilo, můžete posoudit na fotografiích.

15. 12. 2017, UOV Mgr. Martina Damková + žákyně AT 1.

    

18.12.2017

je soutěží všech škol České republiky, vyučující obor aranžér. Soutěž se konala v Českých Budějovicích  23. – 24. listopadu 2017.

Naší školu na výstavišti v Českých Budějovicích reprezentovala: Karolína Frollová AC 3. se soutěžní výkladní skříní, dále Lenka Siudová AC 3. v kategorii balení dárků a Barbora Podhorná AT 1. v kategorii drátěný model.
V ostatních kategoriích byly soutěžní práce dodány již hotové (plakát a počítačová grafika - obal ).

NAŠE NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ V JEDNOTLIVÝCH SOUTĚŽNÍCH KATEGORIÍCH

Radek Červeňák AC 3.  Plakát „300 let od narození Marie Terezie“ - 3. místo

Barbora Podhorná AT 1. Drátěný program „Děti v pohybu“ – 4. místo

Pro naše aranžérky to byla možnost setkat se studenty ostatních škol, porovnat si úroveň svých pracovních dovedností a celkového nadšení pro věc…

Děkujeme do dobrou reprezentaci školy

Trenérky UOV Mgr. Kamila Liberdová, Lenka Jokielová, Mgr. Martina Damková

     

05.12.2017

s Centrem sociálních služeb na ulici Sokolovské v Českém Těšíně.

10. 10. 2017 žáci 2. ročníku oboru ARANŽÉR navštívili seniory. Společně vyráběli papírová přáníčka, která žáci nadepsali textem s věnováním podle přání seniorů. Senioři přáníčkem mohli potěšit své blízké.

Akce byla velmi vydařená, došlo i na povídání o životě, rodině atd...

Mgr. Martina Damková, UOV

  

28.10.2017

Termín: 23. 10. 2017 Dům umění Ostrava

Výstava díla Vlastislava Hofmana s názvem Pocta invenci.

Studenti obou aranžér třídy AC 2. navštívili komentovanou prohlídku výstavy V. Hofmana s doprovodným programem „Výmluvná gesta“.

Technikou linorytu si studenti natiskli svou grafiku na téma gesta člověka. Linoryt patří do tiskových technik tisku z výšky a studenti si tak upevnili vědomosti a dovednosti získané ve škole.

Mgr. Martina Damková, UOV

      

28.10.2017

Novou jarní výzdobu pomníku T. G. Masaryka v Masarykových sadech v Českém Těšíně připravili žáci oboru aranžér. Aranžmá věnce je prací žáků prvního ročníku.

10.04.2017

Soutěž „Velikonoční aranžování“ v rámci projektu „Škola bez hraníc“  se konala

28. 3. 2017 v Žilině. Svoje dovednosti a schopnosti si žáci změřili ve dvou disciplinách:

·         Velikonoční věnec na dveře

·         Vysazovaný velikonoční koš do interiéru

Výsledné umístění:

1. Česká republika – 2. Poľsko – 3. Slovenská republika.

Naši školu výborně reprezentovaly žákyně  ze třídy AC 3. Lucie Táborská a Eliška Klapsiová.

  

05.04.2017

Téma: Český Těšín, jak ho neznáme.

Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín

(citováno z FB, 9. 1. 2017)

Naše první foto soutěž je u konce. Fotografie nám zaslalo celkem 22 soutěžících a boj o první tři místa byl velmi těsný. Z užšího výběru fotografií, byly vybrány tři vítězné. V potaz byla braná: kompozice fotografie, ostrost, emoce, které z fotky vyzařovaly a hlavně téma soutěže.

Z počtu 41 fotografií, bylo vybráno 7 nejlepších fotografií. Ty se hodnotily škálou od 1 do 10 bodů. Fotka s největším počtem "liků" získala body navíc.

Umístění:


1. místo: Laura - Stefania Siminoi, 21 let - Brusírna


2. místo: Lucie Čerkovská, 16 let – LeoExpres 


3. místo: Lucie Siegelsteinová, 17 let - Neviditelní činitelé

Jako poděkování všem, kteří se zúčastnili naší foto soutěže, jsme připravili výstavu všech fotek. Na výstavu se můžete podívat od

1. 2. 2017 - 31. 3. 2017 v Městské knihovně ve Svibici.

Všem zúčastněním děkujeme a výhercům gratulujeme!

  

11.01.2017

Deset žáků za třídy AC 3. oboru aranžér si vyzkoušelo práci v reálném prostředí. Pracovali na zakázce, kterou si zadala Nemocnice Podlesí a.s., Třinec. Žáci v aranžérské dílně vyráběli dekorace na téma KARNEVAL a v termínu 8. - 9. 12. pracovali na aranžmá v kulturním domě v Třinci.

     

19.12.2016

24. a 25. 11. 2016 se konala v Českých Budějovicích celostátní aranžérská soutěž s názvem AR JUNIOR. Soutěže se účastní žáci středních škol oboru aranžér. Jak se umístili naši žáci? Radek Červeňák AC 2. Plakát „Karel Zeman – filmový plakát“- 4. místo Eliška Klapsiová AC 3. Výkladní skříň „Rok řemesel“ – povinná disciplína – 5. Místo Lenka Siudová AC 2. Písmo ručně psané – ručně psaný text – 6. místo Denisa Caldová AC 3. Maketa „Vůně kávy, cesty čaje“ – 10. místo Děkujeme za dobrou reprezentaci školy! UOV Mgr. Kamila Liberdová a Lenka Jokielová

     

08.12.2016
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1