Úvodní stránka » POLYGRAFICKÁ

Novou jarní výzdobu pomníku T. G. Masaryka v Masarykových sadech v Českém Těšíně připravili žáci oboru aranžér. Aranžmá věnce je prací žáků prvního ročníku.

10.04.2017

Soutěž „Velikonoční aranžování“ v rámci projektu „Škola bez hraníc“  se konala

28. 3. 2017 v Žilině. Svoje dovednosti a schopnosti si žáci změřili ve dvou disciplinách:

·         Velikonoční věnec na dveře

·         Vysazovaný velikonoční koš do interiéru

Výsledné umístění:

1. Česká republika – 2. Poľsko – 3. Slovenská republika.

Naši školu výborně reprezentovaly žákyně  ze třídy AC 3. Lucie Táborská a Eliška Klapsiová.

  

05.04.2017

Téma: Český Těšín, jak ho neznáme.

Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín

(citováno z FB, 9. 1. 2017)

Naše první foto soutěž je u konce. Fotografie nám zaslalo celkem 22 soutěžících a boj o první tři místa byl velmi těsný. Z užšího výběru fotografií, byly vybrány tři vítězné. V potaz byla braná: kompozice fotografie, ostrost, emoce, které z fotky vyzařovaly a hlavně téma soutěže.

Z počtu 41 fotografií, bylo vybráno 7 nejlepších fotografií. Ty se hodnotily škálou od 1 do 10 bodů. Fotka s největším počtem "liků" získala body navíc.

Umístění:


1. místo: Laura - Stefania Siminoi, 21 let - Brusírna


2. místo: Lucie Čerkovská, 16 let – LeoExpres 


3. místo: Lucie Siegelsteinová, 17 let - Neviditelní činitelé

Jako poděkování všem, kteří se zúčastnili naší foto soutěže, jsme připravili výstavu všech fotek. Na výstavu se můžete podívat od

1. 2. 2017 - 31. 3. 2017 v Městské knihovně ve Svibici.

Všem zúčastněním děkujeme a výhercům gratulujeme!

  

11.01.2017

Deset žáků za třídy AC 3. oboru aranžér si vyzkoušelo práci v reálném prostředí. Pracovali na zakázce, kterou si zadala Nemocnice Podlesí a.s., Třinec. Žáci v aranžérské dílně vyráběli dekorace na téma KARNEVAL a v termínu 8. - 9. 12. pracovali na aranžmá v kulturním domě v Třinci.

     

19.12.2016

24. a 25. 11. 2016 se konala v Českých Budějovicích celostátní aranžérská soutěž s názvem AR JUNIOR. Soutěže se účastní žáci středních škol oboru aranžér. Jak se umístili naši žáci? Radek Červeňák AC 2. Plakát „Karel Zeman – filmový plakát“- 4. místo Eliška Klapsiová AC 3. Výkladní skříň „Rok řemesel“ – povinná disciplína – 5. Místo Lenka Siudová AC 2. Písmo ručně psané – ručně psaný text – 6. místo Denisa Caldová AC 3. Maketa „Vůně kávy, cesty čaje“ – 10. místo Děkujeme za dobrou reprezentaci školy! UOV Mgr. Kamila Liberdová a Lenka Jokielová

     

08.12.2016

Ve škole proběhly prezetnace projektu pro ostatní studenty polygrafického oboru a také i pro jiné obory.

     

 

Článek - zahraniční stáž studentů v Berlíně 2015/2016

       

  

27.06.2016

Velká výstava studentů oboru polygrafie z Českého Těšína o jedné sportovní události z regionu.

29. 10. – 30. 11. 2015, kino Vlast, Frýdek–Místek

V sobotu 2. 5. 2015 se 7 studentů oboru polygrafie Albrechtovy střední školy z Českého Těšína již podruhé zavázalo v rámci fotografického workshopu pořídit fotoreportáž z Hyundai Perun Skymaratonu, který byl i letos mistrovstvím České republiky ve skyrunningu. Ten den bylo počasí velmi extrémní nejen pro běžce, ale i pro fotografy. Teplota byla 12°C a drobně pršelo celý den. Studenti tehdy 2. ročníku, nyní 3. ročníku oboru polygrafie Patrik Saňák, Jakub Konderla, Michal Konvička, Barbora Klimszová, Nikola Delongová, Dominika Notová a Martina Konešová pod vedením Mgr. MgA. Michala Popielucha zachytili běžce v horském terénu na několika exponovaných místech s těžkými seběhy v korytě potoka a výběhy prudkých sjezdovek. Snažili se také vyfotografovat různé emoce vyčerpaných běžců v cíli.

Fotografie si studenti sami editovali a adjustovali do výstavní podoby. Na vernisáž, která proběhla 11. 11. 2015 přišli nejen všichni autoři snímků, jejich rodiče a známí, ale i organizártor závodu Marcel Žuška, který sám vystudoval obor tvůrčí fotografie v Opavě a také zástupce místních amatérských fotografů Mirek Žižka z ArtCollegia Frýdek-Místek. Výstava probíhala v rámci festivalu Outdoorových filmů a během listopadu ji vidělo stovky diváků.

Další zastávka výstavy bude na turistické chatě Javorový v únoru 2016 a chatě Ostrý na jaře. O výstavu projevili zájem organizátoři výstav ze společnosti Dolní oblast Vítkovice, kteří by ji rádi společně s představením oboru nabídi do své výstavní sekce ve Světě techniky.

Děkujeme studentům PG 3. za zajištění rautu na vernisáži a gratulujeme k mediálnímu úspěchu.

Mgr. MgA. Michal Popieluch


13.01.2016
Ve dnech 3.–4. listopadu 2015 obor polygrafie pořádal své první setkání škol s polygrafickými obory sdruženými do Svazu polygrafických podnikatelů. Naše škola s s oborem Polygrafie a Aranžér byla 2 roky v roli čekatele na vstup do tohoto svazu. Právš dvoudenní setkání zástupců škol s PG obory mělo za cíl podrobně představit naši školu jako celek a prezentovat několikaleté výstupy – práce našich studentů i absolventů. Především jsme prezentovali náš vzdělávací plán a odborné zázemí pro výuku polygrafie. Komise škol s PG obory v SPP pod vedením pana Radka Blaháka naši školu po dvoudenním jednání přijali za rovnocenného člena. Pro obor polygrafie to skýtá mnoho výhod. Především záskáváme metodickou podporu od SPP i členů, dále možnost levného nákupu učebních pomůcek a pravidelné setkávání a zapojení do soutěží pořádaných SPP.
 
Především děkujeme oboru Hotelnictví a Kuchař a číšník za skvělý gastronomický servis.
 
Mgr. MgA. Michal Popieluch,
předseda předmětové komise oborů polygrafie a aranžér
 

     

13.01.2016
Hallo z Berlína!
 
Nacházíme se asi 750 kilometrů od Českého Těšína v severní části Berlína. První dny byly poněkud náročné, ale stačilo málo a s Berlínem jsme se sžili. Každý den pilně pracujeme na našem projektu s panem učitelem Dirkem, nebo jinými učitelI naší náhradní školy - Ernst Litfas Schule. Všichni nám vychází vstříc a našim nápadům se meze nekladou. Počasí nám přeje a když ne, zalezeme do podzemních tunelů místního metra, nebo obchodního centra Alexa. Snažíme se udržovat ve zdravé kondici a když zrovna neběháme po obchodech, tak běháme kolem místní říčky. Večerní meetingy k projektu jsou velmi plodné a občas se protáhnou až do pozdních nočních hodin. Troufáme si říci, že produkt dopadne obvzlášt dobře, ovšem stále stojíme na jeho začátku.
Všechny Vás srdečně zdravíme a snad brzy nashledanou.
 
Verča, Marie, Markéta, Maruš, Kubik, Tim, Pjotr, Kuba a paní učitelka Tacinová
       
 
 
24.09.2015

Slezskoostravský hrad 2015

Ve výstavních prostorech Slezskoostravského hradu se od 7.5  - 28.5. 2015 koná přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže.  V těchto krásných prostorech žáci našeho učebního oboru aranžér vystavují své výtvarné práce. Svůj obor prezentují  různorodými pracemi, ať v plošném, poloplastickém nebo trojrozměrném pojetí.

UOV oboru aranžér

Hrad

  

06.05.2015
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem