Úvodní stránka » NÁSTAVBA
06.12.2017

22. 11. 2017

Časopis DTest nám nabídl uspořádání odborných přednášek pro studenty středních škol. Přednášejícími jsou studenti právnických fakult. Naše škola využila této možnosti a objednala přednášku na téma Nákup, záruka a reklamace. Přednášky byly určeny pro žáky tříd HT 4. A, HT 4. B, PO 2. a AGE 4.

V první části přednášky se žáci dozvěděli vše o právech a povinnostech spotřebitele a ve druhé části pro ně přednášející připravili úkoly, které žáci řešili v týmu.

Přednáška trvala 45 minut a ve všech skupinách se žáci často dotazovali na problémy, se kterými se už  sami setkali.

Vedoucí akce: Ing. Helena Foltynová

25.11.2017
31.10.2017
20.06.2017

Obecně prospěšná společnost dTest, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a europoslankyně Olgy Sehnalové vyhlašuje každý rok soutěž ve tvorbě spotřebitelského časopisu pro mládež na stanovené téma. To letošní nebylo vůbec jednoduché. Týkalo se možnosti mimosoudního řešení sporu mezi spotřebitelem a prodejcem. Studenti PO1 Lukáš Grbal a Jakub Kubina pod patronací Ing. Drozdové se tématu nezalekli. Prostudovali dostupné informace, obrátili se na ústřední inspektorát České obchodní inspekce v Praze, provedli elektronické dotazníkové šetření a výsledkem je časopis - Poradíme co a jak.

A co se v něm můžete dozvědět: informace o záruční době a lhůtě pro vyřízení reklamace, jak využít možnost mimosoudního řešení sporu s prodejcem, tři příběhy nespokojených spotřebitelů a výsledky dotazníkového šetření. Na závěr si můžete ověřit své znalosti ve vědomostním testíku.

Kluci odvedli kus práce a v celorepublikové konkurenci obsadili skvělé 2. místem. Za odměnu je mimo jiné čeká i několikadenní zájezd do Štrasburku s návštěvou Evropského parlamentu a se setkáním s europoslankyní Olgou Sehnalovou, která jim tento zájezd věnovala.

Dík patří i p. učitelce Březinové, která se studenty polygrafie časopis velice kvalitně vytiskla.

Další informace: https://www.spotrebaprozivot.cz/studentska-soutez-spotreba-pro-zivot-2017-zna-sve-viteze-167.html

Obálka

Časopis - PORADÍME CO A JAK

13.06.2017

Tradiční soutěž ve zpěvu anglických písní se konala 9. 6. 2017 v klubu Alfa v Ostravě. Naše barvy zde hájili Jakub Raszka z HT2. A a Gabriela Janků z HT2. B. Porota měla přesložitou práci, protože výkony všech dosahovaly obrovské úrovně.  I když naši zástupci na medailové pozice nedosáhli, oba předvedli vynikající výkon, který obecenstvo ocenilo velkým potleskem. Oběma děkujeme za kvalitní reprezentaci. Gabriele navíc děkujeme za všechna pěvecká vystoupení jménem naší školy a pro naši školu, a přejeme ji mnoho úspěchů na hotelovce v Opavě, kam přechází z důvodu stěhování.

  

 

12.06.2017

Vážená paní magistro Foltýnová,

dovolte, abych Vám a samozřejmě studentům co nejupřímněji poděkovala za pomoc při veřejné sbírce Srdíčkové dny, kterou už tradičně realizujeme na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.  Věřte, že si Vaší podpory nesmírně vážíme a jsme Vám vděčni za tolik potřebnou pomoc. Bez Vás bychom my dál pomáhat nemohli.

Dovoluji si Vám zaslat děkovný certifikát s vybranou částkou a pevně věřím, že se při příštích Srdíčkových dnech zase sejdeme.

S upřímným díkem za pomoc a přáním všeho dobrého   Maria Křepelková

MgA. Maria Křepelková
ředitelka

Certifikát

06.04.2017

Jako již každoročně, i letos 20. března 2017 proběhla beseda s vedoucí Úřadu práce v Českém Těšíně Ing. Věrou Drastichovou. Beseda s úřadem  je určena všem maturitním ročníkům. Úřad práce má široké pole působnosti a tudíž pro naše studenty může být a pevně doufám, že i je hlubokou studnicí informací, kterou se ÚP zabývá včetně základní procentuální sazby.

27.03.2017
07.02.2017

V době od 20. 2. 2017 do 25. 2. 2017 bude hostovat u nás 6 studentů z různých koutů světa. Studenti z ciziny odprezentují našim studentům zajímavosti ze své země a přiblíží nám svoje zvyky a kulturu své rodné země v anglickém a ruském jazyce

V souvislosti s tímto projektem prosíme naše studenty a hlavně jejich rodiče o poskytnutí ubytování těmto studentům, kteří stráví týden na naší škole a potom poputují zase na další školu k jiným rodinám. Týdenní pobyt v rodině má obrovský jazykový přínos pro naše studenty a nejvíc si jazykové dovednosti zlepší ti z Vás, kteří si je vezmete domů a poskytnete jim ubytování od neděle 19. 2. do pátku 25. 2. 2017.

Zájemci, kteří uvítají tuto jedinečnou příležitost a vezmou si zahraničního studenta k sobě domů, prosím napište závazný mail paní učitelce Mgr. G. Tramplerové na adresu:

tramplerova@seznam.cz

Prezentaci studentů najdete zde.

Stážista z Jordánska  

 

1. slečna Anna Sergeevna  Stepchenkoz Ruska - ubytována u Dominiky Ležákové z HT 2. B

2. slečna Young Wang z Taiwanu - ubytována u Nely a Natálie Bobicových HT 2. A

3. slečna Anne Yan z Číny - ubytování u Kuby Legierského a Markéty Sikrové AGE 4.

4. slečna Nadia Zul Hisham z Malajsie - ubytování u Vanessy Kaczmarczykové HT 2. A

5. stážista Aleksandr  Buynitskiyz Ruska - ubytování u Lucky Kotasové HT 4. A

6. stážista Mohammed Hammash z Jordánska - ubytování Karolína Worková HT 4. A

 

Rozvrhy zahraničních stážistů:

Taiwan

Čína

Rusko 1

Rusko 2

Malajsie

Jordánsko

27.01.2017
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1