• KUCHAŘI SOUTĚŽILI V POLSKU.

Dne 21. 11. 2012 se konala soutěž v Cieszyně. IIII. Beskidzki konkurs młodych kucharzy.
David Sliacký ze třídy G1 získal stříbrný pohár za II. místo.
Davida na soutěže připravuje učitel odborného výcviku Václav Vojcik.
Blahopřejeme!!!


Soutěž


22.11.2012
  • ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE

Člen ČESKÉ BARMANSKÉ ASOCIACE (naše škola se také pyšní tímto členstvím) pan Václav Abrhám vybojoval ve famozním finále flair na WCC 2012 v Beijingu BRONZ!!!Vašek Abrahám obsadil skvělé 3. místo na mistrovství světa flair barmanů WCC 2012 BEIJING, když jako první barman finálového kola předvedl životní výkon s minimem chyb a nejnáročnějšími prvky. Za sebou nechla slavná jmena jako Tom Dayer,... První místo obsadil Juan Pablo Santiago z Urugvaye, 2. místo Marek Posluszny z Polska (oba již mistři světa z předcházejících dvou let). Naše druhé želízko v ohni Achim Šipl předvedl v kategorii classic při přípravě svého soutěžního longdrinku skvělou práci, ale dosáhnout na medaili se mu nepodařilo. Pánové díky za skvělou reprezntaci CBA!!! Naši barmani! Je dobré vědět až kam se dá dojít v barmanství! více na http://www.cbanet.cz/


27.10.2012
  • GASTROFESTIVAL 2012 A GASTROJUNIOR OSTRAVA!

Všichni za našeho reprezentačního týmu na GASTROJUNIORU V OSTRAVĚ postupují do celostátního kola soutěže, které se uskuteční v lednu 2013 v BRNĚ.
Tým SŠ HOP zdraví všechny z odborné soutěže Gastrojunior a Gastrofestival 2012, Ostrava - Černá louka, 18. - 19. října 2012. Jak jsme se umístili?
Cukrářka Kateřina Bémová ve zlatém pásmu, kuchař David Sliacký ve stříbrném pásmu a číšník Adam Čapka v bronzovém pásmu.
V Czech Carving Capu náši školu reprezentovala Nikola Chudá a Beata Franioková.
Slavnostní tabule SŠ HOP, Český Těšín se umístila na druhém místě. Tabuli připravil Adam Hruška. Baristka Helena Pekárová se umístila na 4. místě.
Soutěžící se připravili naši odborní učitelé: Bervidová Iveta, Bc. Čunderlová Anna, Bc. Králová jiřina, Bc. Lachová Iveta, Mgr. Molendová Danuta, Vojcik Václav.

DĚKUJEME VŠEM ŽÁKŮM I UČITELŮM!


20.10.2012
  • NÁŠ SOMMELIER USPĚL V PRAZE!

Na oficiálním mistrovství České republiky sommelierů v kategorii junior "BOHEMIA SEKT TROPHEE 2012" , které pořádala Vysoká škola hotelová v Praze ve čtvrtek 18. října vybojoval 3. místo MAREK VONDRÁČEK, náš student oboru hotelnictví, třída HT4.B. Absolvoval úspěšně složitý teoretický test ze znalostí světového vinařství, postoupil do kola, ve kterém prokázal dovednosti degustační, postoupil do dalšího kola, ve kterém zvládl na výbornou servis šumivého vína a dostal se tímto do úplného finále, kde bojoval ve třech disciplínách - servis červeného vína, doporučení vína k jídlu, oprava chybného nápojového lístku. V hodnotící komisi zasedal mezi jinými předseda Asociace sommelierů ČR a mistr sommelier roku 2011. Marek se stal jedním ze tří nejlepších sommelierů juniorů v ČR, Marek je důkazem vysoké úrovně sommelierství v naší škole. MARKU BLAHOPŘEJEME A DĚKUJEME!


19.10.2012
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1