Ve školním roce 2017/2018 odcestovalo na zahraniční odbornou praxi do Německa 6 žáků  z HT 2.B a KČ 2.  Do Španělska odjel 1 žák, který byl s praxí velice spokojen a chce se do této země znovu vrátit.


Chcete vycestovat do zahraničí, zdokonalit se v cizím jazyce, získat nové zkušenosti a nové přátele? Chcete poznat nové země, krásnou přírodu a mnohdy pobýt u moře? Hlaste se u paní učitelky praxe Bc. Ivety Masopustové na zahraniční stáž v roce 2019.

   

03.12.2018

Ve školním roce 2015/2016 vycestovalo na zahraniční stáže do Řecka, Španělska  a Německa 31 žáků, kteří studují obor hotelnictví.

Postřehy studentu ze Španělska čtěte zde v příloze zpráva žáků

16.10.2016

Všichni žáci  ze tříd HT 1.A, HT 1.B, HT 2.A, HT 2.B, HT 3.A, HT 3.B, celkem asi 160 žáků (ostatní žáci odjeli na zahraniční stáže), v období od 9. června do 31. srpna 2016 vykonávali odbornou praxi.

Žáci prvních ročníků získávali odborné dovednosti během praxe v kavárně AVION-NOIVA v Českém Těšíně, kde pracovali pod dohledem odborných učitelů  školy. Učili se, jednoduchou obsluhu hostů, komunikovat s hosty, práci za barem a dovednosti baristy.

Žáci vyšších ročníků měli možnost poznat provozy hotelových zařízení, mezi jinými hotel Čeladenka – Čeladná, Prosper - Čeladná, Praděd -  Zlaté hory, Bauer – Bílá, Beltline – Ostravice, Pod Kyčmolem – Horní Lomná,, Vitality – Vendryně, Clarion Congress Hotel  - Ostrava a lázeňská zařízení v Lázních Luhačovice, kde pracovali jak ve výrobním tak v odbytovém středisku.

Žáci tři týdny pracovali v reálném hotelovém zařízení. Jedná se o špičkové hotely, které nabízí většinou luxusní ubytování, moderní gastronomii a welness služby.

Veškeré získané odborné kompetence žáci pak zúročí během praktické maturitní zkoušky, která je čeká po ukončení čtvrtého ročníku studia.  

14.10.2016

se konala v hotelu Čeladenka, Čeladná (12 studentů), hotelu Prosper, Čeladná (8 studentů), Luhačovicích - hotel Společenský dům, Jurkovičův dům, Dům Bedřicha Smetany, Lázeňská cukrárna (28 studentů), hotelu Praděd, Zlaté hory (4 studenti), hotelu Bauer, Bílá (2 studenti), hotelu Beltline, Ostravice (4 studenti), hotelu Kyčmol, Horní Lomná (12 studentů) a v Hotelu Vitality, Vendryně (1 student).

Jak jsme se měli na praxi?

Byli jsme spokojeni. Z důvodů malé obsazenosti hotelu jsme měli málo práce. V Luhačovicích byla luxusní praxe. Spokojenost na obou stranách. Personál byl příjemný, výborné jídlo. Dostali jsme finanční odměnu. Naučila jsem se hodně věcí, ale kuchaři nebyli hodní.

Studenti oboru HT

 

28.10.2015

V měsících květen, červen, červenec a srpen jsem se zúčastnila zahraniční praxe v Německu. Pracovala jsem v hotelu Auerwirt v Berchtesgadenu, spolkové zemi Bavorsko. Byla jsem se vším nadmíru spokojená, jen práce bylo poněkud více, ale samozřejmě se to odrazilo na výdělku. Byla jsem příjemně překvapená. Ubytováni jsme byli přímo na hotelu a stravu včetně pitného režimu jsme měli doslova nonstop k dispozici a to zadarmo. 
Byla to velice přínosná a nezapomenutelná zkušenost a již teď vím, že se tam určitě vrátím. Zahraniční praxi bych doporučila všem, kteří touží po poznání něčeho nového. A ti, kteří se bojí, sama za sebe vím, že opravdu není čeho. 

 Buchtová Lucie HT4. A 

  

 

28.10.2015

Letos jsem se opět zúčastnila zahraniční stáže v Itálii. Pracovala jsem ve čtyřhvězdičkovém hotelu na jihu Itálie. A jelikož v hotelu byla ubytovaná pouze italská klientela, zlepšila jsem si angličtinu a naučila základy italštiny. Všichni zde byli velmi příjemní a respektovali, když jsme jim nerozuměli. Pracovala jsem jak v hotelové restauraci, tak i v baru, ve kterém to bylo dle mého názoru mnohem lepší. Celou stáž jsem si velmi užila, našla plno nových přátel a poznala místní zvyky a svátky. Věřím, že stáž v zahraničí je velmi dobrou zkušeností, na kterou nikdy nezapomenete.

  

Soňa Balejová HT 4. B

27.10.2015

STÁŽE V ZAHRANIČÍ 2015 - Španělsko

Zahraniční stáž ve Španělsku pro nás byla skvělou zkušeností. Doporučili bychom ji všem, kteří se chtějí naučit nové jazyky, poznat nové lidi a zažít to nejlepší léto v životě. 

Sebastian Klášterník a Aneta Srncová HT 4. B

     


27.10.2015

Ve školním roce 2014/2015 odjelo na zahraniční stáž celkem 30 žáků.

Žáci vycestovali do Německa, Řecka, Španělska a Itálie,

Podmínkou pro absolvování zahraniční stáže je vzorná docházka a uzavřená klasifikace za daný školní rok. Důležitý je výborný zdravotní stav.

Praxi žáci vykonávají v hotelových restauracích, barech a na recepci. Nutná je komunikační znalost anglického nebo německého jazyka, znalost každého jiného jazyka navíc je pro studenta výhodou.

Bc. Iveta Masopustová, učitelka gastronomické praxe

26.10.2015
Nabídka pro školní rok 2014/2015
 
Jak prožijete léto 2015? 
Přemýšlejte, plánujte! Nabídky platí hlavně pro studenty 2. - 3. ročníku oboru HT a také pro absolventy školy.
 
Nejnovější nabídky jsou tyto:
  • pracovní stáž do Švýcarska

Informujete se u Bc. Ivety Masopustové, učitelky praxe

01.12.2014
Zahraniční stáže ve školním roce 2013/2014
 
Do zahraničí vycestovalo v období květen až září 2014 celkem 42 studentů. 
Své odborné dovednosti a konverzaci v cizím jazyce procvičovali v Německu, Řecku, Španělsku a Itálii.
       
         
01.12.2014
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1