Úvodní stránka » HOTELOVÁ

Dne 9. 6. 2018 se  v resortu Nová Polana v Horní Lomné konal ,,Finidrácký den“.

Žáci třídy KČ 1., KČC 1.,KČ 2. a AC 3. grilovali klobásky, míchali drinky, čepovali kofolu a obsluhovali hosty.

Děkuji žákům za vzornou reprezentaci školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

01.07.2018

Dne 19. 6. 2018 uspořádala Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm soutěž dvoučlenných družstev žáků gastronomických škol s názvem Číšnický pětiboj, která se konala za krásného slunného počasí na Frenštátském náměstí. Žáci třídy KČ1 soutěžili v těchto disciplínách: skoč pro pivo, ukliď stůl, odměř drink, odvez soudek a naservíruj polévku.

Děkuji žákům za vzornou reprezentaci naší školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

     

01.07.2018

Žáci oboru kuchař - číšník pod vedením UOV Václava Vojcika se zapojí po prázdninách do oblíbené soutěž Svačina roku s Rio Mare. Garantem gastronomické soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. V porotě zasednou šéfkuchaři Jiří Král a Vladislav Stuparič. Finále, které se uskuteční 4. prosince v Praze, moderovat bude Markéta Hrubešová.

29.06.2018

 Každoročně se zapojujeme do soutěže Spotřeba pro život, který organizuje obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou MPaO ČR a europoslankyně Olgy Sehnalové. Jubilejního 10. ročníku ve tvorbě spotřebitelského časopisu pro mládež se zúčastnily studentky hotelnictví Jana Blažková a Nikola Daňková. Tématem byli Spotřebitelé a služby mobilních operátorů. Holky vytvořily časopis „SIMák“ plný zajímavých informací o mobilních operátorech, změnách smluvních podmínek, telefonních předvolbách, reklamaci a volání do zahraničí. K časopisu vytvořily i mimořádnou přílohu, která obsahuje přehled log všech virtuálních operátorů. 

V nabité konkurenci 54 časopisů z celé ČR se sice na medailová místa neprobojovaly, ale to nijak nesnižuje úroveň jejich práce. Časopis samotný i přílohu si můžete prohlédnout a pročíst zde.

PŘÍLOHA SIMák

   

25.06.2018

Ředitelka školy uděluje pochvalu třídě HT3.A (i dalším jedincům) za přípravu a zajištění cateringového servisu na letošním abiturientském plese naší školy v Kulturním a společneském středisku Střelnice v Českém Těšíně. Je to krásný počin ve vztahu ke starším spolužákům letošním abiturientům. Je to počin hodný následování. Věříme, že noví třeťáci to pro letošní HT3.A za rok udělají také. Děkujeme! Třído HT3.A, byli jste fakt dobří !!! Poděkování patří hlavní organizátorce plesu paní Mgr. Anně Vavříkové a panu Mgr. Pavlovi Cieslarovi. Děkuje všem vedení školy.

04.06.2018

TZ Marlenka Cup 

      

24. 4. 2018 se konal 3. ročník prestižní cukrářské soutěže MARLENKA CUP v Opavě. Soutěže se zúčastnilo 14 soutěžících ze všech škol, které v Moravskoslezském kraji učí obor cukrář. Jsou to školy z Opavy, Ostravy, Frýdku-Místu, Frenštátu pod Radhoštěm, Karviné a Českého Těšína.

1. místo obsadila a soutěž vyhrála Zuzana Sližová ze třídy AC 2. a na 4. místě se umístil Vladislav Hojstrič ze třídy AC 3.

Blahopřejeme a děkujeme trenérce Bc. Anně Čunderlové, která žáky na cukrářské soutěže připravuje.

     

01.06.2018

Dne 16. 5. 2018 se  v Třinci, v ,,STEELHOUSE " hotelu, konal slavnostní oběd u příležitostí návštěvy pana prezidenta České republiky pořádaný hejtmanem Moravskoslezského kraje. Personál hotelu ve spolupráci se studenty  naší školy třídy  HT 3.A  a HT 3.B zajistili obsluhu.

Děkuji studentům za vzornou reprezentaci školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

29.05.2018

19. dubna si žáci končícího ročníku oboru Kuchař číšník připravili ukázku slavnostních tabulí s obhajobou a následně pozvali rodiče a příbuzné na Garden party, které proběhlo v areálu školní zahrady.

Krásné počasí bylo zárukou spokojenosti všech!

Mgr. Anna Vavříková
Mgr. Pavel Cieslar

     

07.05.2018

26. dubna se konala soutěž rodičů a žáků ALBRECHT´S CHEF 2018. Dvojice rodič x žák měla za úkol v časovém limitu uvařit speciální předkrm a speciální moučník.
7 soutěžních dvojic se úkolu zhostilo s nadšením a nápadem.

Doprovodný program byla ukázka odborností a to především servisu vína a flambování. Poté rodiče ochutnávali připravené jídla a také soutěžní pokrmy.

Mgr. Anna vavříková
Mgr. Pavel Cieslar

     

07.05.2018

Dne 19. 4. 2018 se v kavárně Noiva uskutečnila školní odborná soutěž „Cukrář roku 2018“.    

Soutěžili všichni žáci 3. ročníku oboru cukrář. Úkolem bylo zhotovit a dozdobit dort před zraky diváků. Odborné dovednosti cukrářů hodnotila odborná porota ve složení Mgr. Kamila Foltynová – učitelka odborných předmětů, Jana Tatková a Lukáš Szkandera – odborníci z praxe. Také pozvaní diváci – rodiče, známí, přátelé, spolužáci z druhého ročníku oboru cukrář vybrali dort, který se jim nejvíc líbil.

Odborná komise vyhodnotila tři nejoriginálnější dorty.

1.    místo Vladislav Hojstrič

2.    místo Markéta Galuszková

3.    místo Kateřina Stušová

Diváckou cenu získal dort Zuzany Kullové

UOV Anna Čunderlová

      

20.04.2018
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1