Úvodní stránka » HOTELOVÁ

Dne 5. 10. 2018 se konala v Praze v Letňanech  baristická soutěž „ Junior Mistr kávy“.

Naší školu v této kategorii reprezentoval žák Jan Lukáč z HT 2. Připravoval dvě espressa, dvě cappuccina a dva volné nápoje na téma „ 100 let vzniku republiky“. Honza byl skvělý a moc mu děkuji za reprezentaci.

Mgr. Jiřina Králová

08.10.2018

Ve dnech 25. a 26. 9. 2018 se konala v kavárně Avion akce „Česko čte dětem“. Přípravu a obsluhu zajišťovali žáci KČ 1. pod vedením Mgr. Jiřiny Králové a Bc. Jiřiny Szuscikové.

Cukrářské výrobky „ Dort Florida“ upekli společně žáci 1. a 3. ročníků oboru cukrář a paní učitelka odborného výcviku Bc. Anna Čunderlová. Žáci byli skvělí. Zákusky všem dětem moc chutnaly.


Mgr. Jiřina Králová

постельное белье для детей http://www.ulesakarvina.cz/uvodni_ms_valeji/26.html?ida=26&pp=uvodni_ms_valeji
01.10.2018

15. - 16. 9. 2018

 

Dny NATO byly velmi náročné. Přišlo se podívat přes 110 000 lidi v sobotu a 150 000 lidi v neděli.

 

Každá z nás pracovala ve V.I.P.  boxech pro různé firmy.  Naši náplní práce byla nejen prezentace káv, ale také obsluha restauračním způsobem, doplňování rautu a péče o hosty.  

Obsluhovaly jsme pracovníky a manažery firmy Škoda auto a vojáky. Také jsme spolupracovaly s firmou ERA  (European Railway Agency) a s firmou Omnipol, kde jsme se staraly o generální ředitele, manažery, pracovníky letectva, a také českou a americkou armádu. 

 

Získaly jsme mnoho nových poznatků, akce se nám velice líbila. 

 

Žákyně HT4.A – Babicová Nela Babicová Natálie

Žákyně HT4.B – Karolová Markéta a Feberová Nicole

   

27.09.2018

Dne 4. 9. 2018 jsme připravovali slavnostní raut pro společnost AGEL a. s.. Teplé a studené pokrmy připravoval tým Václava Vojcika, cukrářské výrobky Bc. Anna Čunderlová. Přípravu a obsluhu rautu zajišťovaly Mgr. Fuksová Pavla, Bc. Masopustová Iveta a žáci HT 4.A a HT 4.B

07.09.2018

V kategorii UČITELÉ v celostátní soutěži odborných učitelů se zaměřením na gastro náš pan učitel Václav VOJCIK se umístil na 2. místě(!!!) před Teplicemi, po Hotelové škole Poděbrady. Soutěž probíhala ve dnech 20. – 24. 8. 2018 v Praze v rámci prázdninové aktivity Kulinářského umění Young Chef 2018. Blahopřejeme a děkujeme! 

       známe jména 3 celkových vítězů Kulinářského umění Young Chef 2018 v Praze

5. soutěžního týdne, který byl věnovaný kategorii učitel. GRATULUJEME!

1. místo – Pavlína Roubíčková, Hotelová škola, Poděbrady

2. místo – Václav Vojcik, Albrechtova střední škola, Český Těšín

3. místo – Milan Sigmund, Hotelová škola, Teplice

28.08.2018

Dne 9. 6. 2018 se  v resortu Nová Polana v Horní Lomné konal ,,Finidrácký den“.

Žáci třídy KČ 1., KČC 1.,KČ 2. a AC 3. grilovali klobásky, míchali drinky, čepovali kofolu a obsluhovali hosty.

Děkuji žákům za vzornou reprezentaci školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

01.07.2018

Dne 19. 6. 2018 uspořádala Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm soutěž dvoučlenných družstev žáků gastronomických škol s názvem Číšnický pětiboj, která se konala za krásného slunného počasí na Frenštátském náměstí. Žáci třídy KČ1 soutěžili v těchto disciplínách: skoč pro pivo, ukliď stůl, odměř drink, odvez soudek a naservíruj polévku.

Děkuji žákům za vzornou reprezentaci naší školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

     

01.07.2018

Žáci oboru kuchař - číšník pod vedením UOV Václava Vojcika se zapojí po prázdninách do oblíbené soutěž Svačina roku s Rio Mare. Garantem gastronomické soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. V porotě zasednou šéfkuchaři Jiří Král a Vladislav Stuparič. Finále, které se uskuteční 4. prosince v Praze, moderovat bude Markéta Hrubešová.

29.06.2018

 Každoročně se zapojujeme do soutěže Spotřeba pro život, který organizuje obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou MPaO ČR a europoslankyně Olgy Sehnalové. Jubilejního 10. ročníku ve tvorbě spotřebitelského časopisu pro mládež se zúčastnily studentky hotelnictví Jana Blažková a Nikola Daňková. Tématem byli Spotřebitelé a služby mobilních operátorů. Holky vytvořily časopis „SIMák“ plný zajímavých informací o mobilních operátorech, změnách smluvních podmínek, telefonních předvolbách, reklamaci a volání do zahraničí. K časopisu vytvořily i mimořádnou přílohu, která obsahuje přehled log všech virtuálních operátorů. 

V nabité konkurenci 54 časopisů z celé ČR se sice na medailová místa neprobojovaly, ale to nijak nesnižuje úroveň jejich práce. Časopis samotný i přílohu si můžete prohlédnout a pročíst zde.

PŘÍLOHA SIMák

   

25.06.2018

Ředitelka školy uděluje pochvalu třídě HT3.A (i dalším jedincům) za přípravu a zajištění cateringového servisu na letošním abiturientském plese naší školy v Kulturním a společneském středisku Střelnice v Českém Těšíně. Je to krásný počin ve vztahu ke starším spolužákům letošním abiturientům. Je to počin hodný následování. Věříme, že noví třeťáci to pro letošní HT3.A za rok udělají také. Děkujeme! Třído HT3.A, byli jste fakt dobří !!! Poděkování patří hlavní organizátorce plesu paní Mgr. Anně Vavříkové a panu Mgr. Pavlovi Cieslarovi. Děkuje všem vedení školy.

04.06.2018
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1