Úvodní stránka » HOTELOVÁ

Tak se jmenovala soutěž pro cukráře, která se konala 22. 6. 2017 v Polsku. Naši školu na soutěži reprezentoval tým ve složení Anna Byrtusová AC 3. a Eva Maroszová AC 1.

Naše cukrářky se umístily na skvělém 3. místě.

Soutěžící připravila paní UOV Bc. Anna Čunderlová.

  

31.05.2017

Dne 24. 5. 2017 proběhla soutěž žáků prvního ročníku oboru pekař o "Nejlepší bábovku“. Na středeční odpoledne jsme pozvali rodiče, sourozence a další rodinné příslušníky do naší školní pekařské dílny, kde po oficiálním přivítání, rodiče s odbornou porotou vybrali nejlepší bábovku jak po chuťové  tak i po vzhledové stránce.

31.05.2017

páteční poslední dubnové odpoledne začalo přivítáním rodičů nealkoholickým punčem a  sektem s létajícími brusinkami. Po oficiálním uvítání následoval připravený před hosty grilovaný hamburger s mozzarelou, kuřecí plátek marinovaný v medu s grilovanou zeleninou, kuřecí špalíček s pravou barbecue omáčkou a rozmarýnem, zeleninový salát s dipem a jablkový křen.

Celou dobu se podával domácí hruškový džus, zázvorová limonáda a na konec se podával grilovaný ananas macerovaný v třtinovém cukru s mátou, zmrzlina, capuccino pěna a muffin.

I když nám počasí moc nepřálo, nás nic nezastavilo a dokázali jsme, že grilovat se nemusí pokaždé venku. Všichni odcházeli s pocitem skvělého gurmánského zážitku a fajn stráveného odpoledne na naší Albrechtově střední škole.

Mgr. Pavel Cieslar
Mgr. Anna Vavříková


     

03.05.2017

Kulinářská show

Čtvrteční odpoledne 27. dubna 2017 patřilo výhradně rodičům a žákům třídy KČ 2.

Konal se nultý ročník gastronomické soutěže ALBRECHT´S CHEF 2017. Úkolem soutěžících dvojic - rodič x žák, bylo připravit 5 porcí speciálního předkrmu a 5 porcí speciálního moučníku v časovém limitu 60 minut. Úkolu se všech 7 soutěžních dvojic ujalo velmi zodpovědně a kreativně.

03.05.2017

V Opavě, dne 25. 4. 2017, se konal 2. ročník prestižní, krajské, cukrářské soutěže Marlenka  Cup 2017. 
V této soutěži nás reprezentoval  Vladislav Hojstrič ze třídy AC2. 

Úkolem soutěžícího bylo zhotovit během 45 minut talířový dezert s použitím medu a ovoce. Vláďa vsadil na cizrnu a borůvky. Zvolil velice dobře, protože dezert lahodil nejen oku, ale i chuťovým pohárkům odborné poroty, která rozhodla, že Láďovi právem patří druhé místo v soutěži.

Děkuji za vzornou reprezentaci školy. 
UOV oboru cukrář Bc. Anna Čunderlová

     

28.04.2017

Dne 12. 4. 2017 se v kavárně Noiva uskutečnila školní odborná soutěž „Cukrář roku 2017“.    

Soutěžili všichni žáci 3. ročníku oboru cukrář. Úkolem bylo zhotovit a dozdobit dort před zraky diváků. Pozvaní hosté mohli zhlédnout dorty jak s velikonočními tak i svatebními náměty nebo dorty zdobené ovocem.


Odborná komise vyhodnotila tři nejoriginálnější dorty.

1.    místo Anna Byrtusová,

2.    místo Rút Nedvídková

3.    místo Lucie Knýblová

Diváckou cenu získal dort zdobený čerstvým ovocem od Zdenky Lukáčové.

UOV Anna Čunderlová

    

18.04.2017

Festival se konal ve dnech 7. – 8. 4. 2017 v Clarion Congress Hotelu Ostrava, pořadatelem byla Asociace hotelů a restaurací České republiky. Na gastronomické akci jsme mohli shlédnout 8 velikonočních slavnostních tabulí, se kterými soutěžily gastronomické školy z Moravskoslezského kraje. Naše tabule byla ohodnocena odbornou porotou jak nejlepší. Získali jsme zlatý pohár a další hodnotné ceny.

Děkujeme žákyním ze třídy KČ 2. Zuzaně Znamenačkové, Lucii Greifenthalové a odborným učitelkám Bc. Ivetě Masopustové a Mgr. Anně Vavříkové.

      

 

10.04.2017

V pátek 17. března 2017 odstartovala v Kroměříži mezinárodní gastronomická soutěž Gastro Kroměříž 2017. Mistrovství v servisu a přípravě kávy byla věnována baristická soutěž. V této disciplíně měla naše škola zastoupení. Soutěž se zájmem absolvovali dva žáci Adéla Dudysová a René Hrabal.

Žáci připravovali dvě espressa macchiata, cappuccina a Latte macchiata. Soutěžící mohli využít etching (vypichování, dozdobit tyčinkou na Latte art a vytvořit na povrchu motiv dle fantazie).

Hodnocení probíhalo pod vedením odborných komisařů CBA.

Oběma žáků děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích

Mgr. Jiřina Králová

05.04.2017

12. 4. od 15.00 hod. se v Noivě koná odborná cukrářská soutěž. Žáci budou připravovat, dohotovovat a zdobit slavnostní dorty.  Přijďte se podívat a fandit. Přijďte posedět u šálku dobré kávy a ochutnat skvělé výrobky našich cukrářů.

Pozvánka

04.04.2017
30.03.2017
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem