»

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

soutěž pro mladé talentované studenty, kteří chtějí nastartovat úspěšnou kariéru v gastronomii.

O prázdninách budeme soutěži v Praze. Více v tiskové zprávě….

01.07.2018

 Náš zřizovatel Moravskoslezský kraj a společnost Marlenka International ocenili 20. června v Ostravě žáky oboru cukrář všech středních škol MSK. Naše žákyně Zuzana Sližová, AC2. se stala první laureátkou, Vladislav Hosjtrič, AC3., byl oceněn jako čtvrtý. Jsme prostě nejlepší! Více čtěte v sekci hotelová.

Pan Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu, předává Zuzce ocenění.

30.06.2018

Žáci oboru kuchař - číšník pod vedením UOV Václava Vojcika se zapojí po prázdninách do oblíbené soutěž Svačina roku s Rio Mare. Garantem gastronomické soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. V porotě zasednou šéfkuchaři Jiří Král a Vladislav Stuparič. Finále, které se uskuteční 4. prosince v Praze, moderovat bude Markéta Hrubešová.

29.06.2018
V červnu proběhla školní soutěž v rychlosti psaní na PC. Kdo jsou nejrychlejší písaři naší školy se dozvíte v sekci NÁSTAVBA.
 

 

25.06.2018

Každoročně se zapojujeme do soutěže Spotřeba pro život ve tvorbě vzorového čísla studentského spotřebitelského časopisu na stanovené téma. Letos vytvořily studentky hotelnictví Jana Blažková a Nikola Daňková  časopis „SIMák“ na zadané téma Spotřebitelé a služby mobilních operátorů.

Více informací a časopis samotný si můžete přečíst v sekci hotelová.

25.06.2018

Již po čtvrté jsme se zúčastnili na začátku června krajské soutěže ve zpěvu anglických písní – Anglický slavík 2018. Konkurence byla jako každý rok velmi vysoká. Naši školu letos reprezentovala v klubu Alfa v Ostravě Natálie Bartlová z AGE2 s písní Hurt od Christiny Aguilery. Sice se neumístila na stupních vítězů, ale předvedla velmi kvalitní výkon. Vystoupení se jí povedlo, sklidila velký potlesk i ústní ocenění z řad konkurence. 

25.06.2018
15.06.2018

Ředitelka školy uděluje pochvalu třídě HT3.A (i dalším jedincům) za přípravu a zajištění cateringového servisu na letošním abiturientském plese naší školy v Kulturním a společneském středisku Střelnice v Českém Těšíně. Je to krásný počin ve vztahu ke starším spolužákům letošním abiturientům. Je to počin hodný následování. Věříme, že noví třeťáci to pro letošní HT3.A za rok udělají také. Děkujeme! Třído HT3.A, byli jste fakt dobří !!! Poděkování patří hlavní organizátorce plesu paní Mgr. Anně Vavříkové a panu Mgr. Pavlovi Cieslarovi. Děkuje všem vedení školy.

04.06.2018

Srdečně zveme všechny na slavnostní vyřazení maturitního ročníku 2017/2018 dne 1. června 2018 v sále městského kina Central od 16.00  h. Vyřazovat budeme maturitní třídy oborů – hotelnictví, polygrafie, agropodnikání, ekologie, nástavby podnikání denní i dálkové. Následovat bude abiturientský ples.

01.06.2018

Dne 16. 5. 2018 se  v Třinci, v ,,STEELHOUSE " hotelu, konal slavnostní oběd u příležitostí návštěvy pana prezidenta České republiky pořádaný hejtmanem Moravskoslezského kraje. Personál hotelu ve spolupráci se studenty  naší školy třídy  HT 3.A  a HT 3.B zajistili obsluhu.

Děkuji studentům za vzornou reprezentaci školy.

Bc. Jiřina Szusciková, UOV

29.05.2018
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1