»

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

Srdečně zveme rodiče všech žáků naší školy na výroční schůzi Spolku rodičů a přátel školy, která  se bude konat
ve středu 22. listopadu 2017 v 15.30 v aule hlavní školní budovy na ulici Tyršově 611/2.
Po jejím skončení proběhnou v kmenových učebnách jednotlivých tříd třídní schůzky s třídními učiteli.
Pozor!
Třída KČ 1. bude mít netradiční třídní schůzky v úterý 21. listopadu, třída KČC 1. ve středu 29. listopadu a třída AT 1. 21. listopadu.
Bližší informace poskytne třídní učitel.
08.11.2017

Kuchařské naděje z Českého Těšína soutěží o nejlepší Svačinu roku

Český Těšín, 30. října 2017 – Albrechtova střední škola z Českého Těšína se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Celkem 123 soutěžících se utká o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Novinkou letošního ročníku je hlasování veřejnosti. Odbornou porotu složenou z Mistra kuchaře Vladimíra Picka a šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále doplní gastronomický specialista Petr Stupka. Velkým pražským soutěžícím finále provede Markéta Hrubešová. Žáky z Albrechtovy střední školy připravuje i letos zkušený pedagog a odborník pan Václav Vojcik, který v minulých letech získával se svými svěřenci ty nejvyšší příčky.

01.11.2017
28.10.2017

To znamená:

  • luxusní hotely,
  • skvělí kuchaři, barmani, číšníci, sommelieři, baristé a recepční od kterých se můžeme učit,
  •  my, většinou vnímaví, pracovití, spolehliví a atmosféru gastronomických provozů nasávající, studenti oboru hotelnictví,
  • pochvala pro nás, která těší a říká, že umíme dobře prezentovat obor, který studujeme.

Více se dočtete v sekci hotelová

27.10.2017

Nedávno proběhla ve škole soutěž v piškvorkách. Máme vítěze – Vít Palowski, AGE1., Julie Nezbedová, JP2., Bogdan Oczadly, PO2. Budou nás reprezentovat v dalších postupových kolech v Havířově, Ostravě, ….. Věříme, že dojdou až do toho nejvyššího na celostátní úrovni v prosinci v Brně. Děkujeme panu Mgr. Petru Petřekovi za organizaci školního kola.

24.10.2017

V blízké době budou upraveny web stránky naší školy. Máme se na co těšit! Dostanou nový respozivní design. Responzivní web design má tři základní úrovně: Flexibilní struktura, Flexibilní obrázky a Media Queries… vejde se do mobilů, bude rychlý a bude více viditelný.

24.10.2017

Dne 19. října v prostorech KaSS Střelnice v Českém Těšíně proběhlo slavnostní vyhlašování vítězů soutěžní přehlídky ekologických filmů žáků a studentů Moravy a Slezska s mezinárodní účastí – 2. ročník ENVOFILM. Už po druhé se rozdávali  „Oskaři“. Naše škola už po druhé organizovala tuto velkolepou akci. Celkem bylo předáno 7 ocenění v jednotlivých kategoriích od nejlepšího filmu žáků ZŠ až po ocenění pro absolutního vítěze (letos si ocenění odvezli žáci gymnázia Vítkov). Zvláštní cenu pak udělila ředitelka festivalu Kino na hranici pro nejlepší zahraniční film, pro nejlepší těšínský film pan starosta a zvláštní cenu předal také pan náměstek pro oblast školství MSK pan Mgr. Stanislav Folwarczny pro náš film „Monitoring bobrů“. Děkujeme všem zúčastněným, všem sponzorům, organizačnímu týmu a paní Mgr. Pavle Tomisové – hlavní organizátorce a školní koordinátorce EVVO.  Už se těšíme na další ročník Envofilm 2018. více v záložce Aktivity/Envofilm

23.10.2017
18.10.2017
25.09.2017
24.09.2017
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem